Maileen Nuudi andis kõva lahingu Kristina Mladenovicile

Maileen Nuudi Billie Jean King Cupil. / Foto: ITF

Helsingi W35 ITF turniiril kohtus Maileen Nuudi põhitabeli esimeses ringis nimeka vastasega. Nimelt oli teisel pool võrku 30-aastane Kristina Mladenovic Prantsusmaalt.

Maileen Nuudi (WTA 499.) vastane Kristina Mladenovic (Prantsusmaa, 272.) on üksikmängus olnud maailma edetabelis 10. kohal (2017) ja paarismängus koguni maailma esireket! Paarismängus on tal suure slämmi turniiridelt kaheksa tiilit, neist kuus paarismängus ning kaks segapaarismängus. Viimati juhtus see paarismängus French Openil kaks aastat tagasi. Üksikmängus on Mladenovic mänginud suure slämmi turniiridel kahel korral veerandfinaalis (French Open ja US Open). Helsingi turniiril on Mladenovicil kaheksas asetus. Nuudi teatavasti pääses põhitabelisse läbi kvalifikatsiooni kadalipu.

Avasetti alustas Nuudi kohese vastase servi murdmisega. Kolmandas geimis tegi Mladenovic vastumurde. Vaatamata sellele jätkas Eesti tennisist tublilt ja kuigi järgnevast neljast geimist kolm olid tasavägised, läksid need kõik Nuudile. Avasett seega Nuudile 6:2! Mladenovic tegi neli topeltviga Nuudi ühe vastu, mille juures lõi Nuudi kaks ässa. Mladenovic ei löönud ühtegi ässa. Tähelepanuväärne, et Mladenovic võitis esimeselt servilt vaid 44% punktidest (Nuudi 60%).

Teises setis tehti peale seisu 2:2 tervelt neli järjestikust serivmurret. Seisul 4:4 oli Nuudil hea shanss minna juhtima ja asuda servima matshivõidule. Tal oli kasutada kolm murdepalli, kuid Mladenovic “ujus” ikkagi raskest olukorrast välja. Seti viimases geimis oli tablool kaks korda 40:40, ent setivõidu noppis lõpuks Prantsusmaa tennisist 6:4. Mladenovicil oli kasutada koguni 8 murdepalli ja Nuudil 6. Mladenovic suutis neist realiseerida ühe rohkem. Mõlemad suutsid võita esimeselt servilt ligemale pooled punktid. Suured probleemid olid Nuudil aga teise servi hoidmisega. Ta võitis teiselt servilt ainult 18% punktidest.

Otsustavas setis jäi Nuudi kiirelt 1:4 kaotusseisu. Selleks hetkeks õnnestus Mladenovicil korra Nuudi palling murda. Kaotusseis võinuks suuremgi olla, ent Nuudi suutis kuuendas geimis päästa murdepalli. Nuudile tuleb au anda, ta ei olnud veel lõplikult murdunud. Seisul 3:5 oli tal shanss kaotusseisu minimiseerida. Tal oli Mladenovici servil ka murdepall. Paraku prantslanna võttis lõpuks oma, teiselt matshpallilt. Esimesel matshpallil tegi ta topeltvea. Otsustav sett Mladenovicile 6:3. Igal juhul andis Nuudi tituleeritud tennisistile kõva lahingu.

Statistikat (Nuudi näitjad eespool): ässad 3-2, topletvead 2-8, 1.servi õnnestumine 57%-59%, 1.servilt võidetud punktid 56%-58%, 2.servilt võidetud punktid 45%-46%, murdepallide realiseerimine 12/6-14/6. Statistilised näitajad on peaaegu ühesugused, vaid topeltvigu tegi prantslanna rohkem.