Maailma esireket Iga Swiatek päästis matšpalli ja võitis Naomi Osaka

Iga Swiatek (vasakul) pääses Naomi Osaka käest napilt. / Foto: EPA/Scanpix

Naomi Osaka (Jaapan) oli sepistamas suurüllatust, kui juhtis Prantsusmaa lahtiste 2. ringi mängus maailma esireketi ja tiitlikaitsja Iga Swiateki (Poola) vastu otsustavas setis 5:2 ja omas ka üht matšpalli. Kuid hea närviga Swiatek väljus ikkagi võitjana tulemusega 7:6, 1:6, 7:5.

Kuigi Swiatek ja Osaka on praegu tegevmängijaist enim slämmiturniire (mõlemad 4) võitnud tennisistid, olnuks jaapanlanna võit üllatus, sest ta ei ole Roland Garrosis seni 3. ringist kaugemale jõudnud, kuid Swiatek on selle turniiri kolmekordne võitja. Pealegi ei ole Osaka pärast emapuhkuselt naasmist veel tippvormi jõudnud, ehkki täna mängis ta juba parimate päevade tasemel.

Esimeses setis tegi kumbki ühe murde, kuid 5:4 oli Osakal tõrjegeimis kasutada ka üks settpall. Seevastu tie-break oli ühepoolne, sest Swiatek võitis 7:1. Teine sett, mis kestis ainult 28 minutit, oli Osaka jõudemonstratsioon. Ta võitis äralöögid 10:3 ja murdis kolmel korral Swiateki servi.

Otsustava seti algul Osaka hoog enam nii tugev polnud, kuid 3:0 juhtima asus ta ometi. Ent kõigis kolmes geimis oli algul juhtinud Swiatek – kaks korda 40:15 ja korra 40:0. Poolataril jäi kasutamata kaheksa murdepalli ja need geimid kestsid kauem kui teine sett kokku. Kuid Swiatek polnud murtud. Pärast mõlemapoolset oma servi hoidmist pallis Osaka matši võidule seisul 5:3 ja sai ka korraks edu ehk matšpalli, aga kaotas geimi. Ja nii läkski jaapanlannal kõik allamäge, ehkki 11. geim, kus Swiatek uuesti murdis, oli ka põnev.

Kokku võitis Osaka äralöögid 54:37 ja nende hulgas ässad 8:0. Murdepalle realiseeris jaapanlanna 9st 5 ja Swiatek 15st 3. Lihtvigu tegi Osaka ainult kuue võrra rohkem (38:32) ja ta võitis punktid 114:109. Aga sellest kõigest polnud kasu, sest mängu võitis Swiatek.

Üldiselt läks aga Pariisis tänane võistluspäev vihma nahka ja mängida sai ainult kahel katusega väljakul kokku 9 kohtumist, millest kaks veel kestavad. Üllatusi neis mängudes ei tulnud, sest meeste poolel võitsid nii Carlos Alcaraz (Hispaania, 3), Andrei Rublev (6) kui ka Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 9), naistest aga Coco Gauff (USA, 3) ja Ons Jabeur (Tuneesia 8). Sofia Kenini (USA) 6:3, 6:3 võitu Caroline Garcia (Prantsusmaa, 21) üle võib-olla üllatuseks pidada ei saa.