fbpx
Close
PAF.ee

Maailma esireket ei kaota! Ashleigh Barty kipub tiitlit säilitama

Ashleigh Barty. / Foto: EPA Scanpix

Kui maailma esireket Ashleigh Barty jõuab Miami turniiril finaali, on ta oma praeguse tiitli säilitanud. Kui võidab, siis jääb talle ka Miami Openi tiitel, mis on Barty valduses olnud nüüd kaks aastat.

Naiste üksikmängu esimeses veerandfinaalis ei kaotanud Barty Arina Sabalenkale (Valgevene, 7) ühtki servigeimi, kuid pidi ikkagi rassima kolm setti, et võita 6:4, 6:7, 6:3. Nii esimese kui ka kolmanda seti lõpus tegi Barty otsustava murde, vastavalt seisudel 4:4 ja 4:3. Pärast seda oli tal vaja vaid hoida oma servi, milles seekord kahtlust ei tekkinud. Samas oli Sabalenkal kasutada 7 ja Bartyl vaid 4 murdepalli, aga see ei määranud kohtumise tulemust. Valgevenelanna lõi poole rohkem ässasid (12-6), aga ta andis peaaegu kõik tagasi topeltvigade arvelt (7-2).

Natuke paremad olid ka Sabalenka esimese servi näitajad (õnnestumiprotsent 66-64 ja võidetud punktid 74% vs 73%), kuid teiselt pallingult teenis Barty 68 ja Sabalenka 41% punktidest. Nii et kokku oligi Barty ülekaal vaid murdepallidel ja teisel servil.

Barty ootab nüüd vastast öisest kohtumisest Elina Svitolina (Ukraina, 5) – Anastasija Sevastova (Läti). Eeldada võib, et ükskõik kumb võidab, on ta Bartyle lihtsam vastane kui Sabalenka.

Lohutuseks võib Sabalenkale olla fakt, et ta tõuseb WTA edetabelis karjääri kõrgeimale ehk kuuendale kohale. Kuid see pole veel kindel. Kui Kanada tennisist Bianca Andreescu jõuab finaali, siis Sabalenka vaid kordab oma parimat kohta (7.).

scroll to top