fbpx
Close

Lissi Kubre murdis end Egiptuses põhiturniirile

– Lissi Kubre / Foto: ETL/Igor Pissarev

Lissi Kubre alistas Sharm El Sheikhi ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri kvalifikatsioonis ka kolmanda vastase ja pääses põhiturniirile.

Oleme juba teatanud, et samal turniiril said ühe võidu ka Valeria Gorlatš ja Saara Orav, aga valikturniiri finaali jõudis kahe võiduga vaid Kubre, kes täna kohtus WTA 1076. reketi Katarina Kuzmovaga (Slovakkia).

Teist päeva järjest tuli Kubrel võitmiseks pidada nn matši tie-break 10 punktini. Tänase mängu esimeses setis oli Kubre murdega ees seisuni 5:4, aga siis loovutas esimest korda oma pallingu ja kaotas tie-break’i 3:7. Teises setis oli murdeid juba rohkem, aga viimasena õnnestus see Kubrel seisul 6:5, kuigi esimese settpalli jättis ta seisul 5:4 realiseerimata.

Matši tie-break kulges aga ühepoolselt. Seisult 1:2 võitis Kubre seitse punkti järjest, nende hulgas kolm minimurret. Vastane jõudis veel seisuni 8:4, aga siis võttis Kubre punkti oma pallingul ja slovakitari pallingul ning võitis 6:7, 7:5, 10:4.

Põhiturniiril loositi Kubre avaringis kokku 21-aastase šveitslanna Svenja Ochsneriga (WTA 736.). Võidu korral on aga tõenäoline, et eestlanna saab vastamisi minna turniiril esimesena asetatud jaapanlanna Ayano Shimizuga, kes kuulub maailma TOP300 sekka (298.). Paarismängus Kubre ega ka teised eestlannad kaasa ei tee.

scroll to top