Lissi Kubre ja Elena Malõgina kohtuvad Merko Openil omavahel poolfinaalis

– Elena Malõgina / Foto: Toomas Kuum

Merko Openil on esialgu Eesti naistennisistid olnud edukamad meestest. Kui meestel jõudis ainsana poolfinaali Jürgen Zopp, siis naistel Elena Malõgina ja Lissi Kubre.

Elena Malõgina (ITF 199., 6 asetus) kohtus veerandfinaalis esimesena asetatud šveitslanna Fiona Ganziga (WTA 693., ITF 198.). Ganzi kontos on üks ITF turniiri võit mullusest Verbieris. Malõgina on mäng-mängult oma taset silmnähtavalt parandanud. Nii ka nüüdki, hoidis ta Ganzi tagajoonel ja oli agressiivsem. Tulemuseks väärt võit resultaadiga 6:4 7:5.

Poolfinaalis tuleb Malõginale vastu pärnakas Lissi Kubre, kes samuti näidanud turniiril suurepärast tagajoone mängu. Ainus element, mis vajaks Kubrel parandamist, on palling. Kui see korda saada on Kubre võimeline ITF turniiridel häid tulemusi tulevikuski näitama. Veerandfinaalis võitis ta avaseti Taani tennisisti Karen Barritza (momendil edetabelikoht puudub, parimal juhul olnud WTA 396.) vastu 6:3. Kui esimese seti lõpus vajas Kubre füsioterapeudi abi, siis vigastus niitis maha hoopis taanlanna, kes läks teist setti juhtima 4:1. Seega Kubrele loobumisvõit seisul 6:3 1:4.

Malõgina ja Kubre poolfinaalmängus on siiski favoriit ITF turniiridelt suuremate kogemustega Malõgina. Teises poolfinaalis on vastamisi Suzan Lamens (Hollnad, 5) ja Maria Tanasescu (Kanada, 7). Vaadates poolfinaalide koosseisu on Eesti naistennisistidel väga hea šanss elu esimene ITF turniir võita.