Liisa Varul sihib esimest ITF-i turniirivõitu

– Liisa Varul / Foto: ETL

Laupäeval võib Eesti tennisistidest ITF-i turniiri võitjate nimekirja lisanduda ka Liisa Varul, kes jõudis Sharm el Sheikhis W15 turniiril paarismängu finaali.

Eestis ongi oluliselt rohkem paarismängu ITF-i tiitliomanikke kui üksikmängu turniiride võitjaid ja seepärast pole ime, et ka Varul just paarismängus enne parema tulemuse saavutas. Koos Patricija Paukštytega (Leedu) alistasid nad poolfinaalis Na Dongi (Hiina) ja Alessandra Teodosescu (Itaalia) koguni 6:1, 6:2. Kolmes mängus on neljanda asetusega Baltikumi paar loovutanud kokku vaid 11 geimi.

Finaalis ei tule aga Paukštyte/Varuli vastaseks esimesena asetatud paar Easmitha Ashwaramurthi (India)/Nicole Nadal (Iisrael), vaid hoopis Taipei õed I-Hsuan Cho ja Yi Tsen Cho, kes võitsid favoriite 6:2, 6:7, 10:6.

Niisiis mängivad ühel ja samal päeval ITF-i turniiri paarismängu finaalides Kristjan Tamm, Elena Malõgina ja Varul. Teatamata on ka see, et veerandfinaalini konkurentsis püsinud Helena Narmont sai Florence’i (USA) turniiril siiski paarismängus kaotuse.