fbpx
Close

Liisa Varul pääses Heraklionis põhiturniirile

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Liisa Varul kuulub teist nädalat järjest Heraklionis ITF-i W15 turniiri põhitabelis. Kui aga eelmisel nädalal sai ta koha edetabeli põhjal, siis sel nädalal saabus kohale tugevam koosseis ja Varul alustas kvalifikatsioonist, ent pääses sealt kahe võiduga läbi.

Kvalifikatsioonis viiendana asetatud Varul oli avaringis vaba, aga seejärel võitis Annika Kannani (India) 6:3, 6:2 ja Kiara Cvetkovici (Šveits) 6:3, 6:4. Põhiturniiri loosiga oli Varulil õnne, ta kohtub vabapääsme (wild card) saanud rumeenlanna Rianna Ioana Coreisaga, kellel pole WTA edetabelikohta nagu Varulilgi, aga ITF-i edetabelis on eestlanna palju kõrgemal.

Andrea Roots kaotas kvalifikatsiooni teises ringis ülipõnevas mängus Elena Bocchile (Itaalia) 2:6, 7:6, 12:14, kuid ta osaleb paarismängus, kus tema partner on taas Karolina Krajmer (Slovakkia), kellega koos nad eelmisel nädalal finaali jõudsid. Varul on aga seekord paaris Patricija Paukštytega (Leedu) ja nad on koguni esimesena asetatud. Paukštytre võitis eelmisel nädalal Heraklioni W15 turniiri koos kreeklanna Eleni Christofiga, kes aga seekord paarismängus kaasa ei tee (üksikmängus on ta esimesena asetatud). Lisame veel, et Paukštyte on paarismängus võitnud kuus W15 turniiri ja Varuliga koos on nad korra finaali jõudnud.

Maileen Nuudi proovis sel nädalal pääseda Trnava W60 turniiri põhitabelisse, aga kaotas kvalifikatsiooni teises ringis. Nuudi alistas Viktoria Lackova (Slovakkia) 6:0, 6:0, kuid kaotas Kira Pavlovale (-) 1:6, 1:6. 19-aastane Pavlova (WTA 550.) pole küll Nuudist (480.) edetabelis palju tagapool, kuid erinevalt eestlannast pole võitnud ühtki ITF-i turniiri.

scroll to top