Liisa Varul langes üksikmängus välja, kuid jätkab paarismängus

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Nagu viimastel ITF-i turniiridel reegliks saanud, on Liisa Varul edukas paarismängus, kuid tal on raskusi üksikmängus avaringist edasi saamisega. Nii juhtus ka sel nädalal Monastiri W15 turniiril.

Varul (WTA 1285.) kaotas täna Monastiris Alyssa Reguer’le (Prantsusmaa, 1031.) 4:6, 6:7. Murdeid oli kõvakatte mängu kohta üsna palju – Varul võitis vastase pallingu viis, aga Reguer kuus korda. Avasetis murdis Varul esimesena ja juhtis 2:0 ning pärast uut murret 3:2. Kuid prantslanna vastas kahe murdega ja võitis setis. Teises setis oli eestlanna tagaajaja osas, kuid tuli sellest hästi välja, kui nii-öelda selg-vastu-seina olukorras võitis ta Reguer’ pallingugeimi seisul 3:5. Järgmises geimis oma servil päästis Varul ka ühe matšpalli. Paraku lõppes edukas tagaajamine tie-break’iga, mille eestlanna kaotas koguni 0:7.

Paarismängus võitsid Varul ja Alexandra Iordache (Rumeenia), kes on neljandana asetatud, juba eile avaringis Brasiilia paari Sofia Mendonca/Luana Plaza 6:4, 6:2. Veerandfinaal peetakse homme.