Liisa Varul jõudis paarismängus finaali

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Heraklioni ITF-i W15 turniiril ei pidanud esimesena asetatud Patricija Paukštyte ja Liisa Varul täna väljakule tulema, sest said paarismängu poolfinaalis loobumisvõidu.

Seejärel oli võimalik, et finaalis mänginuks ainult Balti riikide tennisistid, aga kolmandana asetatud leedulannad Klaudija Bubelyte ja Iveta Dapkute kaotasid Stella Kovacicovale (Slovakkia) ja Janika Kusyle (Guatemaala), kes on nüüd finaalis Paukštyte/Varuli vastased.

Üksikmängus oli Varul teinud niigi hea turniiri veerandfinaali jõudmisega, aga poolfinaal ei olnud kaugel, sest ta kaotas itaallanna Ginevra Parentinile 3:6, 6:4, 3:6. Varul tuli sealjuures teises setis välja 0:4 kaotusseisust. Aga võitnud kuus geimi järjest, kaotas nüüd Varul ise otsustava seti algul kolm geimi. Ta jõudis taas järele 3:3, kuid seekord rohkemat enam mitte. Otsustavas setis vedas eestlannat alt just serv, sest kolmest geimist kaks võitis ta tõrjel. Kolmandas setis võitis Varul esimeselt servilt ainult 27% punktidest (15st 4).

Balti riikide mängijaist püsib üksikmängus konkurentsis veel Bubelyte.