fbpx
Close

Läti neiu pääses juunioride Mastersile tänu Valgevene passile

Kamilla Bartone. / Foto: internet

Maailma juunioride tippturniiril ehk kaheksa mängija Mastersil, mis peetakse Hiina linnas Chengdus, on esindatud ka Baltimaad.

Nimelt jõudis osavõtjate sekka 2018. aasta U16 klassi Euroopa meister Kamilla Bartone (Läti), kes asub hetkel ITF-i juunioride edetabelis kuuendal kohal. Enamik finaalturniiri osalisi on sündinud aastal 2002 nagu ka Bartone. Eesti võib meenutada vastukaaluks, et kui Katriin Saar võitis 2017. aasta detsembris sama vanuseklassi Orange Bowli, sai ta teel esikohale jagu ka Bartonest.

ITF-i kodulehekülje uudises aga kirjutatakse, et viisa vormistamisel tehtud eksimus oleks Bartonele peaaegu maksnud koha finaalturniiril, sest ta poleks lihtsalt saanud Hiinasse sõita. Kuid Bartone omab ka Valgevene passi, sest tema emapoolne vanaema on sealt pärit. Kuna Valgevene passiga saab Hiinasse piiratud aja jooksul sõita viisavabalt, siis jõudis lätlanna õnnelikult kohale.

Intervjuus ITF-ile meenutas Bartone, et kui Jelena Ostapenko osales 2015. aastal samal finaalturniiril, tõi Ostapenko ema, kes oli tookord ka Bartone treener, talle Hiinast kingituseks suure pandakaru, mis oli teda niivõrd inspireerinud, et neiu võttis eesmärgi ka ise samale võistlusele jõuda.

ITF-i juunioride finaalturniir algab kolmapäeval, esmalt mängitakse kahes alagrupis ja kaks paremat pääsevad poolfinaali.

scroll to top