Läks raskeks, aga Anett Kontaveit tuli võidukalt välja

Anett Kontaveit Dubais. / Foto: Zumapress/Scanpix

Tund ja 43 minutit umbes 30-kraadise palavuse käes ja palju pikki pallivahetusi võtsid Anett Kontaveidi üsna võhmale, aga ta väljus 6:4, 7:5 võiduga Dubai turniiri 2. ringis Sorana Cirstea (Rumeenia, WTA 67.) üle.

Juba esimestest geimidest võis märgata, et Anett ei mänginud nii hästi nagu Doha turniiril. Ta küll ütles intervjuus Eesti ajakirjandusele, et Dubai väljakud on natuke ebaühtlase põrkega ja tuul puhanguline, mistõttu vead ongi kergemad tulema. Aga fakt on see, et kui Kontaveit jäi avasetis 0:2 taha, oli ta teinud juba kuus lihtviga.

Tasapisi mäng paranes ja pikkades pallivahetustes hakkas Kontaveit üha rohkem peale jääma, ent 4:2 edu järel saabus väike mõõn seisuks 4:4. Seejärel oli Cirsteal kasutada üks murdepall, aga Anett võitis geimi ja sellest alates ta enam ühtki pallingugeimi ei loovutanud. Järgmises geimis juhtis Cirstea 40:15, kuid Anett murdis ja võitis seti.

Ei saaks öelda, et mõlemad teises setis suurepäraselt servisid, kuid vähemalt hoiti pallingut. Palavus näis mõjuvat rohkem Anettile, kes geimi vaheaegadel märga rätikut peas hoidis, aga rumeenlanna isegi ei higistanud kuigivõrd. Ent võrdsus püsis ja seisul 5:4 teenis Anett matšpalli, kuid pärast Cirstea head servi tal selles pallivahetuses lootust polnud. Kohe tekkis uus võimalus, kui pärast kaht ebaõnnestunud punkti jäi rumeenlanna oma servil taha 5:6, 15:40. Järgmisel punktil eksis Anett tõrjel, aga siis tegi Cirstea topeltvea ja nii lihtsalt Kontaveit saigi raske mängu kätte.

Kahju, et Dubai kolmandal väljakul ei antud statistikat (polnud ka joonepalli vaidlustamise süsteemi ehk hawkeye’d, mistõttu mõlemad mängijad mitmel korral vaatasid kohtunike poole nõutult, aga videokordust nõuda ei saanud), ent näiteks kaotatud kolmesetilises kohtumises Petra Kvitovaga tegi Anett 19 lihtviga, kuid täna pidi see arv olema suurem.

Servi statistika Kontaveidi poolt vaadatuna oli selline: ässad 2-4, topeltvead 3-5, esimese servi õnnestumisprotsent 55-63, esimeselt servilt võidetud punktid 69%-63%. Anett on viimasel ajal enamasti löönud esimest servi sisse üle 60 protsendi, aga kuigi palju see täna ikkagi ei otsustanud, sest ta võitis 11st servigeimist 9. Murdepalle realiseeris Anett 9st 4 ja Cirstea 8st 2.

Nüüd kohtub Kontaveit 3. ringis kolmandana asetatud Arina Sabalenkaga (Valgevene), kes täna asus Alize Cornet’ (Prantsusmaa) vastu 5:0 juhtima, aga sealt alates oli mäng võrdne ja lõppes valgevenelanna kasuks 6:2, 6:4. Kirjutame Kontaveit-Sabalenka mängust täna õhtupoolikul eelvaates.