fbpx
Close

Küprose Tennis Europe U12 turniiril kolm Eesti poissi veerandfinaalis

– Küpros / Foto: Pixabay

Küprosel osalevad Eestist Tennis Europe U12 2. kategooria turniiril üks tüdruk Pärnust ja kolm noort mängijat Tartust.

Poisid Konrad Punger, Kaspar Jaani ja Nikita Smirnov tunnistasid alagrupiturniiril ainult ülekaalukaid võite kohalike mängijate üle ning tagasid kõik pääsu kaheksa parema hulka.

Karola Viherpuu kaotas kolmapäeval lohutusturniiril Vene tütarlapsele Eva Kornilovale ning tema jaoks on turniir lõppenud.

Poistega on saareriigis kaasas treener Ott Ahonen, kes ütles, et seoses koroonapiirangutega on Küprosel päris karmid tingimused.

„Riiki sisenemiseks tuli lisaks kodus tehtud testile teha test ka lennujaamas, mille tulemuste selgumiseni pidime olema isolatsioonis. Õnneks saadeti mõne tunni möödudes tulemused SMSi teel. Absoluutselt igal hommikul peab enne võistlusterritooriumile sisenemist tegema kiirtesti. Maski kandmine on kohustuslik igal pool, ka välitingimustes,“ rääkis Ahonen.

„Kui turniirist rääkida, siis alagrupis poistel probleeme polnud. Aga mis seal salata, ka loos oli soodne. Tugevamad mängijad sattusid erinevatesse alagruppidesse. Kaspar Jaani tekitas otsustavas mängus pisut ärevust, aga lõpuks õnnestus tal võit ära võtta.“

Neljapäevastes veerandfinaalides mängib Jaani prantslase Tomas Lagarde`iga, Punger venelase Jegor Navarazidiga ning Nikita Smirnov samuti Prantsusmaa noormängija Louis Henriet`ga.

„Neljapäeval läheb kindlasti rohkem mänguks, kaheksa hulgas on tase üsna ühtlane, kuid usun, et meie kutid võivad siin päris lõpuni välja minna. Turniiritase pole ehk kõige kõrgem, kuid meie poisid on kõvasti trenni teinud ning senised võidud pole kindlasti juhuslikud,“ märkis Ahonen.

Paarismängus alistasid Jaani/Smirnov Prantsusmaa paari Lagarde/Carl Philip Monnet 7:5, 6:2 ning kohtuvad neljapäevases poolfinaalis Küprose duo Nikolas Lottides/Alexander Sokoliga.

scroll to top