Kristjan Tamme jaks sai Monastiri turniiril otsa

– Tennisereket pallidega / Foto: Pixabay

Kahe eelmise päeva jooksul üle viie tunni platsil rüganud Kristjan Tamm ei suutnud Monastiri ITF-i turniiri veerandfinaalis vastupanu osutada Thomas Laurentile (Prantsusmaa) ja kaotas 2:6, 3:6.

Sisuliselt oli kogu kohtumise jooksul vaid üks lühiperiood, kus nö momentum oli Tamme käes. Eestlane oli taga 2:6, 1:4 ja siis murdis ühe pallingugeimi tagasi ning seisul 3:4 oli veel prantslase servil 30:15 ees. Kui aga Laurent selle geimi kätte sai, loovutas Tamm tänases mängus juba viiendat korda oma servi ja kaotas.

Mõlemad mängijad lõid 2 ässa ja tegid ühe topeltvea, kuid esimese servi õnnestumisprotsent oli Laurentil lausa uskumatu 87 (Tamm 58%). Ja kuigi mehed võitsid esimese pallingu punkte protsendi poolest võrdselt, oligi vahe selles, et arvuliselt teenis prantslane märksa rohkem punkte, sest ta lõi peaaegu kõik esimesed servid sisse. Kui eelmistes mängudes oli Tamm vajalikul hetkel hästi päästnud murdepalle, siis täna võitis Laurent 7st murdepallist 5 ja Tamm ainult 4st 1.

Neljapäeval langes ka Daniil Glinka välja Doha turniiri paarismängus, ehkki tema ja Oleksi Krutõhhi (Ukraina) kohtumine teisena asetatud Adam Moundiri (Maroko) ja Rio Noguchi (Jaapan) vastu oli tasavägine ning Eesti/Ukraina paar kaotas vaid 6:3, 5:7, 6:10.