Kristjan Tamm võitis ülidramaatilise mängu

– Kristjan Tamm / Foto: ETL

Tabarkas (Tuneesia) ITF World Touri 15,000 USD auhinnafondiga alistas Kristjan Tamm avaringis ülimalt dramaatilises mängus prantslase Mathieu Perchicot (7. asetus) 7:6, 6:7, 6:4.

Perchicot asub ITF-i rankingus 103. kohal ja ta võitis mullu kaks ITF Futures turniiri. Seega sai Tamm (ITF 953.) väärtusliku võidu, kuid närvienergiat raiskas ta asjatult palju, sest teises setis jäi realiseerimata neli matšpalli. Mäng kestis 2 tundi ja 52 minutit.

Esimeses setis oli initsiatiiv prantslase käes, Tamm tegi liiga palju (6) topeltvigu. Kuigi eestlane päästis kahes geimis kokku seitse murdepalli, võitis Perchicot seisul 4:3 ikkagi Tamme pallingugeimi. Õnneks ei lasknud eestlane end sellest heidutada, võttis murde kohe tagasi ja nii purjetati kiiresse lõppmängu. Tamm juhtis seal 3:1, jäi siis 4:6 taha, aga neli järjestikku võidetud punkt tõid setivõidu! Sealjuures võitis vastane avasetis kaks punkti rohkem.

Niisugusel viisil lõppenud sett kahtlemata tiivustas Tamme ja muserdas prantslast, mistõttu polnud ime, et teist setti alustas eestlane kolme ässaga ja seejärel murdis Perchicot’ servi. Mäng käis Tamme taktikepi all seisuni 5:3, 40:30, kus eestlane jättis kasutamata ühe ja samas geimis veel kolm matšpalli. Prantslane asus juhtima 6:5, siis suutis Tamm tagasi murda, aga seekord võitis tie-breaki 7:4 Perchicot, kusjuures selles setis sai Tamm kaks punkti rohkem…

Õnneks alustas Tamm otsustavat setti kohe servimurdega ning kolmas sett oli ka ainus, kus üks murre vaekausi kallutas. Tamm enam pallingut ei loovutanud ja võitis 6:4. Eestlane lõi 12 ässa ja tegi 12 topeltviga, kuid plussis (7-2) oli ta vaid teises setis, mille kaotas. Paremini realiseeris Tamm esimest servi (76% punktidest, vastane 68%), aga samas oli teisel pallingul prantslasest kehvem (vastavalt 42 ja 52% punktidest). Mis aga eelkõige Tammele edu tõi, oli paremus murdepallidel: Tamm 5st 4, Perchicot 12st 3.

Prantslasest pole Tammel pääsu ka 2. ringis, kui vastaseks tuleb 23-aastane Damien Bayard. Kuid edetabelikoha (ITF 844.) poolest ei ole Bayard kuigivõrd Tammest üle.