Kristjan Tamm pani Gastao Eliasele südilt vastu

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

25,000 USD auhinnafondiga meeste ITF-i turniiril Vale Do Lobos (Portugal) kohtus Kristjan Tamm täna esimeses ringis endise maailma esisaja tennisisti Gastao Eliasega.

Kristjan Tamm (ATP 642.) kohtus võõrustajast 30-aastase Gastao Eliasega (ATP 379.) esmakordselt. Mängu käik näitab, er endise maailma 57. reketi vastu Tamm aukartust ei tundnud ja vastane on talle tegelikult võidetav.

Esimeses setis hoidsid mõlemad mehed seisuni 3:3 kindlalt oma pallingut. Kuid just kurikuulsat seitsmendat geimi alustas meie mees topeltveaga ja see lõi sellele geimile halva fooni, mis lõppeski servi kaotusega. See jäi ainsaks murdepalliks selles setis, mis tähendas, et avasett läks Eliasele – 6:4.

Teist setti alustas Tamm hästi, asudes tänu kahele servimurdele juhtima 2:0 ja 3:1, olles seejuures ise ka korra oma servi kaotanud. Tamme eduseisust 3:1 alates võttis aga kogenud portugallane üha rohkem kontrolli mängu üle enda kätesse. Neli geimi järjepanu Eliasele ja see kindlustas talle lõpuks ka teise seti samade numbritega, mis esimene sett – 6:4.

Üllataval kombel võitis Tamm teises setis esimeselt servilt vaid 50% punktidest, tavaliselt küünib see protsent tal 65-80% vahemikku. Esimeses setis küündiski see 81%-ni, kuigi ka sellest seekord ei piisanud. Teiselt servilt võidetud punktide erinevus 1. ja 2. setis oli samuti suur, vastavalt 56% ja 25%. Murdepallide realiseerimine oli mõlemal mehel kõrge: Eliasel 5-st 4, Tammel 2-st 2. Ainult, et Tamm teenis neid liiga vähe.

Tamm jätkab siiski veel paarismängus. Veerandfinaal mängitakse homme.