Kristjan Tamm pääses Ukrainas veerandfinaali!

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Irpinis (Ukraina) jätkunud ITF World Tennis Touri 15 000 USD auhinnafondiga turniiril pääses Kristjan Tamm veerandfinaali, kuid Vladimir Ivanov kahjuks kaotas 2. ringis.

Tamm alistas 4:6, 6:3, 6:3 britt Luke Johnsoni, kes on temast ITF-i edetabelis umbes kolmesaja koha võrra eespool (vastavalt 779. ja 480.). Kuid Johnson oli esimeses ringis 6:1, 6:0 võiduga välja lülitanud seitsmenda asetusega belglase Maxime Pauwelsi, seega pidi olema tegemist Tamme jaoks tugeva vastasega. Seda väärtuslikum on tänane võit.

Esimeses setis oli Tamm kahe murdega taga 2:5, kuid siis algas tema tõus, mis küll esimest setti ei päästnud, aga teises viis Tamme juhtima 3:0. Johnson viigistas 3:3 ja omas siis kaht murdepalli Tamme servil. Eestlane päästis need, murdis ise Johnsoni pallingu ja võitis seti. Otsustavas setis läks Tamm kohe murdega juhtima ja hoidis oma servi lõpuni. Ta murdis veelkorra Johnsoni pallingu seisul 5:3, aga siis oli varus ka oma servigeim.

Kolm ässa löönud Tamme esimese servi õnnestumisprotsent pole olnud viimasel ajal kuigi kõrge ning ka täna (53%) võinuks ehk olla parem, aga ta võitis 69% esimese pallingu punktidest, mis on liivaväljaku kohta korralik number (vastane 63%). Kuid lausa hiilgav oli Tamm murdepallide realiseerimisel – 5st 5! Johnson kasutas 9st murdevõimalusest ainult 3. Veerandfinaalis kohtub Tamm kolmandana asetatud 31-aastase ukrainlase Artjom Smirnoviga, kes on ATP edetabelis 527. kohal.

Ivanov jäi suhteliselt kindlalt 3:6, 2:6, alla rootslasele Karl Fribergile. Tasavägist mängu jätkus esimese seti seisuni 3:3, siis läks Friberg oma teed. Rootslane murdis Ivanovi pallingu neli korda, Eesti teisel reketil see aga ei õnnestunudki (murdepallid 4st 0). Ivanov võib pisut kiruda, et tal mängu teises geimis jäi kasutamata 30:0 edu ja kaks murdepalli, kuid me ei saa spekuleerida, et võimalik murre seisuks 2:0 mängu oluliselt muutnuks.

Pärastlõunal pidi aga Ivanov lõplikult reketid kotti pakkima, kui ta jäi paarismängus koos Sagadat Ayapiga (Kasahstan, 3. asetus) alla Smirnovile ja Richard Zusmanile (USA) 6:3, 3:6, 8:10. Küll aga sai taas võidu Tamm, kes koos jaapanlase Naoki Tajimaga alistas Oleksi Krutõhhi (Ukraina) ja Mykhailo Nosenko (USA) 6:2, 6:2.