Kristjan Tamm murdis end M25 turniiril Glasgow’s põhitabelisse

– Glasgow / Foto: Pixabay

ITF World Tennis Tour turniiridel teeb see nädal kaasa mitu Eesti meestennisisti. Tänaseks jõudis neist Kristjan Tamm juba ka kaks mängu ära pidada.

Glasgow’s 25,000 USD auhinnafondiga korraliku tasemega turniiril pidi Kristjan Tamm alustama kvalifikatsioonist, kus momendil maailma edetabelis 712.kohal paiknev Tamm sai teise asetuse. Alustuseks alistas Tamm iirlase Dorian Kosi 6:3 6:3. Pääsu põhitabelisse otsustanud mängus oli Eesti tennisist parem britist Henry Pattenist (ATP ranking puudub) tulemusega 7:5 6:3. Põhitabelis läheb Tamm kokku kolmandana asetatud briti Evan Hoytiga (ATP ). Hoyt ei ole Tammele tundmatu vastane, sest 2018. aasta detsembris võitis Hoyt Monastiris tulemusega 6:3 6:2. Loodame, et Tamm võtab seekord revanši. Kui Tamm võitis mullu ühe ITF-i turniiri, siis Hoyt koguni kolm. Veel varasemast on Hoytil kirjas samuti kolm esikohta. Paarismängus on Tamme paariliseks nagu tavaks juba saanud Alexander Donski Bulgaariast.

Aktjubinskis (Kasahstan) 25,000 USD turniiril teeb nagu eelminegi nädal kaas Vladimir Ivanov (ATP 758.). Avaringis kohtub Ivanov 22-aastase venelase Boris Pokotiloviga (ATP 711.) Pokotilov on karjääri jooksul võitnud ka ühe ITF turniiri, mullu Heraklionis (M15). Ivanovi kontos on teatavasti seitse turniirivõitu, ent viimane neist pärineb koguni 2016. aastast. Varem pole mehed turniiridel vastakuti sattunud. Paarismängus on Ivanovi partneriks taas venelane Maxim Ratniuk. Esimeses ringis on Ivanov/Ratniuki vastasteks Dmitry Bezborodov/Danil Ozernoy (Kasahstan).

Kui Sharm el Sheikhi 15,000 USD turniiril polnud Daniil Glinka (ATP 1024.) pääs põhitabelisse alguses 100%-lt päris kindel, siis lõpuks see ikkagi nii juhtus. Loos viis Glinka avaringis kokku turniiril neljanda asetuse saanud jaapanlase Ryota Tanumaga (ATP 575.). Tanumal on ette näidata kaks ITF turniiri võitu, need pärinevad 2018. ja 2019. aastast. Paarismängus Glinka kaasa ei tee.