Kristjan Tamm kaotas veerandfinaalis ootamatult kindlalt

– Tennis / Foto: Pixabay

Kristjan Tamm jäi Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril veerandfinaalis alla Titouan Droguet’le (Prantsusmaa ATP 894.) 2:6, 1:6.

Kuigi Droguet on alles 19-aastane ja vanus poolest võib teda tõusvaks mängijaks pidada, oli Tamme kindel kaotus siiski ootamatu, sest prantslane ei ole kuulunud maailma paremate juunioride hulka. Tema kõrgeim edetabelikoht oli maailma noorte seas 51. ja parima saavutusena oli ta võitnud 2. kategooria turniiri. Täiskasvanute ITF-i turniirivõite Droguet’l pole, aga Tammel üks on.

Paraku loovutas Tamm oma pallingu juba esimese seti seisul 1:2 ja sealtpeale läks kõik allamäge. Teise seti algul oli seis 1:1, siis kaotas Tamm viis geimi järjest.

Oma osa kaotuses oli kindlasti servil. Kui eelmistel päevadel lõi Tamm üsna palju ässasid ja sai esimest servi sisse üle 60%, siis täna piirdus ta vaid ühe ässaga (ka üks topeltviga) ja lõi esimest pallingut 59-protsendilise täpsusega. Aga kui võrrelda esimeselt servilt võidetud punkte, siis tuleb esile kolossaalne vahe – Droguet 96% (24st 23) ja Tamm 59% (22st 13). Märkimisväärne on prantslase kindlus pallingugeimides – ta kaotas kokku vaid kolm (!) punkti ja neist ühe topeltveaga! Teisel servil võitis ta 10st punktist 9, kui mitte lugeda topeltviga. Tamm aga võitis teisel servil 15st punktist 5.

Huvitav on ka fakt, et üheski geimis ei olnud seisu 40:40, mistõttu mäng kestis ainult 53 minutit.