Kristjan Tamm kaotas teise maratonmängu Kuveidis

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm, kes Al Zahras (Kuveit) ITF-i M15 turniiril oli 2. ringis alistanud üle kolme ja poole tunni kestnud mängus Aleksandr Metreveli (Gruusia), pidas täna veerandfinaalis pea sama pika kohtumise, kuid kaotas Antoine Vincentile (Prantsusmaa) 6:3, 5:7, 5:7.

Tänane mäng kestis 3 tundi ja 21 minutit. Ilma kohtumist nägemata ei saa öelda, et Tamm poleks füüsiliselt vastu pidanud, aga nii läks, et seekord ta otsustavatel momentidel jäi alla. Muidugi on see arusaadav, kui Kuveidis on päeval 35 kraadi sooja.

Esimene sett oli nii-öelda tavaline – Tamm tegi ühe murde seisul 2:1 ja hoidis siis lõpuni servi, kuigi seisul 5:3 vastasel oli üks murdepall. Teises setis asus Tamm kahel korral murdega ette, kuid vastane kohe viigistas – seisuni 2:2 võideti ainult tõrjegeime. Tamme servil seisul 4:5 oli Vincentil settpall, aga Tamm võitis selle punkti. Omakorda seisul 5:5 oli Tammel kolm murdepalli ehk varjatud matšpalli, aga ka need jäid realiseerimata ja siis murdis vastane seti viimases geimis.

Otsustavas setis jäi Tamm taha 1:3, aga võitles välja edu 5:3. Tundus, et Tamme visadus viib teist päeva järjest sihile, aga seisul 5:4 matši võidule servima asunud eestlane polnud selles geimis kordagi ees ja vastane viigistas. Omakorda oli Tammel murdepall seisul 5:5, aga nagu eelmises setis, ei tulnud siit murret ja hoopis Vincent lõpetas kohtumise sarnaselt eelmise setiga.

Tamm lõi 9 ässa ja tegi 8 topeltviga, kusjuures viimaseks jäänud geimis oli mõlemat – algul andis eestlane topeltveaga vastasele matšpalli, siis päästis selle ässaga, aga oma geimpall jäi kasutamata. Esimese servi õnnestumisprotsent (52) oli Tammel siiski nõrgem kui tänavu sügisel tavapäraselt ja vastane sai esimest pallingut sisse 65%. Tamm võitis esimeselt servilt napilt rohkem punkte (66 vs 65%), aga arvuliselt rohkem punkte võitis Vincent, sest ta sai esimest pallingut rohkem sisse. Murdepalle võitis Tamm 12st 5 ja Vincent 14st 6.