fbpx
Close

Kristjan Tamm kaotas favoriidile võideldes

– Kristjan Tamm / Foto: Erakogu

Kristjan Tamm sai Tabarka 15 000 USD auhinnafondiga ITF World Tennis Touri turniiril kenasti vastu neljandana asetatud Nik Razborsekile (Sloveenia), aga siiski kaotas 4:6, 5:7.

ATP edetabelis 596. kohal asuv sloveen oli siiski mõlemas setis juhtivam pool, kuigi teises setis olid oma lootused ka Tammel. Esimeses setis murdis sloveen esimesena Tamme pallingu, aga eestlane tegi kaotatu kohe tasa seisuks 4:4. Paraku jäi Tamm seisul 4:5 oma servil kohe tagaajaja ossa ja Razborsek realiseeris kolmanda settpalli.

Teises setis asus sloveen juhtima 2:0, kui Tamm pärast kaht servimurret oli ise ees 4:3. Aga just nüüd ei suutnud ta oma pallingut hoida ja taas asus juhtima Razborsek. Lõpuks päästis Tamm seisul 5:6 kolm matšpalli, aga neljandat enam mitte.

Tamme vedas eelkõige alt esimese servi madal õnnestumisprotsent (46, vastasel 59%). Nii ei aidanud tõsiasi, et Tamm lõi 8 ässa ja Razborsek mitte ühtki (topeltvead 6-4 Tamme kahjuks). Kuid Tamm võitles siiski hästi, tuli ta ju kaks korda välja seisust, kus oli murdega taga ning Razborsek võitis 15 murdepallist ainult 5 (Tamm 8st 3). Ning edetabelikohtade erinevust arvestades ei kaotanud Tamm sugugi suurelt.

Tamme jaoks on turniir läbi, sest paarismängus langes ta ka välja.

scroll to top