Kristjan Tamm ja tema paariline päästsid raske seisu, kuid kaotasid ikka

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev

Kaks ITF-i turniiridel osalevat Eesti tennisisti seisid tänastes mängudes sarnaste raskuste ees – neil tuli koos oma partneriga kohtuda esimesena asetatud paariga. Kahjuks kaotasid nii Kristjan Tamm kui ka Maileen Nuudi.

Tamm ja jaapanlane Naoki Tajima võitlesid Sharm el Sheikhis visalt Marek Gengeli (Tšehhi) ja Anis Ghorbeli (Tuneesia) vastu. Esimesena asetatud paar juhtis 6:3, 5:3 ja kahes järgmises geimis oli seis 40:40 – mõlemapooolne geimpall, mis Gengel/Ghorbelile tähendasid ka matšpalle. Mõlemad otsustavad punktid võitsid aga Tamm/Tajima. Sett läks kiiresse lõppmängu, kus favoriidid ikkagi võitsid 7:4 ja kokku 6:3, 7:6.

Üksikmängus alustab Tamm (8. asetus) Sharm el Sheikhi turniiri homme Boris Fassbenderi (Prantsusmaa) vastu. Mõlemad mehed on sündinud aastal 1998, aga Tamm on ATP edetabelis pisut üle viiesaja koha eespool – vastavalt 883. ja 1414. Turniiril on esimesena asetatud David Perez Sainz (Hispaania, ATP 476.), kellega Tamm läheks kokku veerandfinaalis, kui mõlemad saavad kaks võitu.

Nuudi oli koos Iveta Daujotaitega Telavi (Gruusia) turniiri paarismängu avaringis algul juhtiv pool, kui nad olid esimesena asetatud Jekaterina Dmitritšenko (Kasahstan) ja Anna Ureke (Venemaa) vastu algul ees 3:0 ja 5:3. Kuid vastased said mõlemal korral murde tagasi ja omakorda läksid otsustavalt murdega ette seisuks 6:5. Teises seti keskel muutus mäng ühepoolseks ning taas soosikud võitsid 7:5, 6:2.

Nuudi jaoks on Telavi turniir läbi, sest üksikmängus ei saanud ta kvalifikatsioonist edasi.