fbpx
Close

Kristjan Tamm ja Daniil Glinka edenesid Gruusias kindlate võitudega

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Nii Kristjan Tamm kui ka Daniil Glinka jätkavad Telavi 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga turniiril teises ringis. Tänastes avaringi mängudes Tammel probleeme polnud, aga Glinka tuli välja kaotusseisust.

Tamm alistas kunagise paljukordse NSV Liidu meistri ja Wimbledoni finalisti pojapoja Irakli Metreveli 6:2, 6:2. Tamm lõi 9 ässa ja tegi 5 topeltviga, aga endiselt (nagu ka Eesti meistrivõistlustel ja varasematel ITF-i turniiridel) on ta hädas esimese pallingu õnnestumisprotsendiga, mis täna oli 46. See-eest võitis Tamm lausa 87% esimese servi punktidest. Oma pallingu kaotas Tamm vaid siis, kui võit oli sisuliselt kindel – seisul 6:2, 5:1.

Glinka sai 6:4, 6:1 jagu Jordan Hassonist (Iisrael), kes ITF-i edetabelis asub 700. kohal, aga Glinka paikneb 1341. positsioonil. Eesti tennisist alustas ebakindlalt ning jäi taha 1:4. Kuid pärast seda võitis ta 12st geimist 11. Glinka statistilised näitajad olid üsna sarnased Tamme omadele – 6 ässa, 4 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 44 ja punkte esimeselt pallingult võidetud 86%. Hästi tegutses Glinka murdepallide realiseerimisel – 8st 5 (Hasson 4st 1). Glinka sai kirja ka haruldase punktiseeria – esimese setis seisult 2:4, 0:15 kaotas ta seti lõpuni vaid ühe punkti.

Teises ringis kohtub Tamm kasahh Timur Maulenoviga (ITF 1305.), aga Glinkal on keerukas vastane, teisena asetatud Saidalo Saidkarimov (Usbekistan), kes on ATP edetabeli 610. tennisist.

scroll to top