fbpx
Close

Kristjan Tamm edenes veenvalt teise ringi

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Monastiri 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril alistas Kristjan Tamm avaringis Ondrej Štyleri (Tšehhi) 6:4, 6:3.

Algusest lõpuni kulges mäng sarnase stsenaariumi alusel: Tamm võitis kõik oma pallingugeimid kindlalt (üks murdepall kogu mängu kohta vastasel siiski oli), aga Štyler sattus pidevalt hätta. Kummagi seti lõpus tegi Tamm oma vajalikud murded (teises setis kaks järjest) ära ja kindlustas võidu. Tamme murdepallide realiseerimine oli lõpuks 13st 3.

Iseloomulikud on numbrid, et Štyleri kümnes servigeimis mängiti 80 punkti ja Tamme üheksas servigeimis ainult 52 – siit on näha, kuivõrd erineva pikkusega olid meeste pallingugeimid. Tamm oli esimeselt pallingult suurepärane, ta võitis 87% punktidest, aga vastane ainult 59%. See oligi peamine erinevus, sest teiselt pallingult said mängijad enam-vähem võrdselt punkte.

ITF-i maailma edetabelis olid tänased vastased enam-vähem kõrvuti – Štyler 1017. ja Tamm 1065. ATP edetabelisse kumbki ei kuulu. Kui aga Tamm pidi Monastiris läbima kvalifikatsiooni, siis Štyler sai otsepääsme tänu kõrgele kohale eelmise aasta juunioride edetabelis (sel aastal on turniiridele pääsemise reegleid muudetud, alustades kahest erinevast edetabelist, millest ka Tennisnet on kirjutanud). Tänavu Štyler ei saa enam juunioride seas mängida, sest on sündinud 2000. aastal, kuid mullustele parematele luuakse võimalusi, et nad saaksid kiiremini meeste seas edasi minna.

Tamme järgmine vastane on aga märksa kardetavam – seitsmendana asetatud 21-aastane Alvaro Lopez San Martin (Hispaania), kes asub ITF-i edetabelis 92. kohal ja kuulub ka ATP edetabelisse (594.).

scroll to top