Konrad Punger ja Kaspar Jaani võitsid TE U12 turniiri Splitis

– Spliti turniiri parimad. Paarismängu võitnud Eesti poisid on keskel / Foto: Erakogu

Tennis Europe U12 turniir Horvaatias Splitis tõi ühe esikoha ka Eestisse, täpsemalt saavutati see poiste paarismängus.

Horvaatias Splitis lõppenud nädalal toimunud U12 Tennis Europe`i turniiril Croatia Cup läbisid Tartu poisid Konrad Punger ja Karpar Jaani kolmapäeval paarismängu veerandfinaali võiduga horvaatide Marko Ercegi ja Josip Vukici üle tulemusega 6:4, 6:2. Poolfinaalis suudeti alistada ka tugev ja hästi kokkumänginud duett (üksikmängu finalist ja poolfinalist) Venemaalt Nikita Berdi/Alexey Zhilkin 6:2, 7:6 (8), millega sillutati tee finaali.

Paarismängu otsustav mäng kujunes lõpuks üsna ühesuunaliseks, sest aina parema koostöö leidnud Eesti poisid olid ligi tunni kestnud mängus 6:4, 6:0 selgelt üle kohalikust paarist Šime Kaśtelancic/Crovito Potocnjak. MK Tennise poisid said teenitult paarismängus esikoha.

Üksikmängudes lõppes nii Konrad Pungeri kui sama klubi tüdruku Miia Mihailovi teekond seekord veerandfinaalis, kus tuli vastase paremust tunnistada vastavalt 3:6; 4:6 Marko Ercegi vastu ja väga napilt 4:6; 6:7 Natali Jelenici (mõl. Horvaatia) vastu. Nagu varasemalt juba kirjutatud, langes Kaspar Jaani välja 2. ringis, kaotades südika mänguga hilisemale turniirivõitjale Vuk Kristajicile Montenegrost.

Lastega oli juhendajana kaasas Eesti U14 programmi eestvedaja Ott Ahonen. Kokkuvõttes oli kogemusterohke ja edukas turniir enam kui 30-kraadises Spliti kuumuses.