Tennist nähakse pigem jõukamate ja edukamate inimeste spordialana, See ei ole ilmtingimata seetõttu, et vähem jõukad ei saaks mängida. Pigem seepärast, et edukad tennisemängijad on edukad ka äritegevuses. Tennises võidavad agressiivsed, tugevad ja täpsed lööjad ning minimaalsete vigade ja suure löögiarsenaliga vastupidavusmängijad.
Eduka tennise ja eduka investeerimise vahel saab tõmmata paralleele, sest võib leida kolm harjumust, mis toovad edu mõlemas valdkonnas:
Distsipliin
Tennisemängija suurim relv on järjepidevus, sest võimalikult madal vigade ja suur edukate löökide arv tagavad suure tõenäosusega lõpuks ka võidu – vastane lihtsalt ei pea survele ja tempole vastu ning peab mängus püsimiseks rohkem riskima. Tuleb jääda kindlaks oma strateegiatele ja mängida oma tugevustele.
Investeerimises on järjepidevus võtmetähtsusega. Kiirustamisega kaasneb risk ja „kiirelt rikkaks” skeeme pole olemas. Otsuste tegemisel tuleb lähtuda oma strateegiast ja sihikindlalt kurssi hoida. Ei tohi olla kärsitu, sest siis võivad otsused olla emotsionaalselt kallutatud (nt. ebaratsionaalne hirm kaotada kogu raha), misjärel võib langeda vigade nõiaringi. Kui investoril puudub distsipliin, siis tegutseb ta ainult kõhutundel. Inimene on emotsionaalne loom ja primitiivsed hirmu reaktsioonid ei kandu teinekord kaasaegsesse keskkonda korrektselt üle, seetõttu pole kõik hirmud alati ka õigustatud.
Edukad inimesed püsivad rasketel hetkedel rahulikuna, õpivad oma vigadest ning ei lõpeta kunagi harjutamist. Neil on siht silme ees ja nad liiguvad selle suunas.
Riski tajumine
Tennisetšempionid tõusevad esile väga õigetel hetkedel tehtud tähtsate löökide ja üliinimliku pingetaluvusega. Mõnele teisele mängijale võib selline mängustiil tunduda liiga riskantne, kuid tšempion tajub riski ja usub oma võimetesse. Uute asjadega alustamine on põnev. Investeerimisel ei pea tegema muud midagi peale kodutöö ja kauplemiskonto avamise ning seda saab tänapäeval teha kasvõi kodus teki all olles. Tennisega alustamine on samuti kerge: tuleb hankida varustus ning platsile minnes mõni sõber või tuttav kaasa kutsuda.
Investeerimise üks räägitumaid teemasid on riski maandamine. Tuleb tajuda oma võimekuse piire ja teada millal panuseid teha. Valesti hinnatud risk võib tuua kaasa kahjumi või vähendada võimalikku kasumit. Riski aitavad maandada teoreetilised teadmised, varasemased kogemused ning oskus oma vigadest õppida. Õigesti hinnatud riskide võtmisel tunneb investor end palju rahulikumana, kui ebakindla riski korral. Sama kehtib ka tennisistide puhul – õigesti hinnatud risk toob lisapunkti, kuid halvasti hinnatud risk võib liimist lahti lüüa.
Löökide mitmekesisus
Tennises muutub vastase jaoks mäng sedavõrd keerulisemaks, mida rohkem erinevaid lööke mängija valdab. Tuleb teada, millisel hetkel pall mis kohta suunata, kui kiiresti ja kui tugevalt. Samal ajal tuleb võimalukult vähe oma kavatsusi reeta. Eesmärk on mängu suuremal määral ise kontrollida. Mängija peab olema väga tähelepanelik ja kõrge keskendumisvõimega.
Sarnane mudel kehtib ka investeerimise puhul. Investor mitmekesistab ja tasakaalustab oma portfelli, et omada suuremat kontrolli. Kui portfellis on näiteks aktsiad, kinnisvara, ETF-id jne., siis juhul, kui üks nendest peaks väärtuses langema, toetavad teised oma kasumiga ning suures pildis võiks portfell olla kasumis.