fbpx
Close

Kolm Eesti tennisisti murdsid end Kapitel Estonian Openil teise ringi

– Robin Erik Parts / Foto: Viktor Burkivski

Pärnus meeste ITF M15 turniiril Kapitel Estonian Open said kolmapäeval läbi põhitabeli esimese ringi kohtumised. Kui teisipäeval sai seal kaotuse kirja Alexander Georg Mändma, siis täna oli võistluspäev Eesti tennisistidele edukas. Neljast mängijast kolm lunastasid pääsme teise ringi.

Esmalt oli võistlustules Eesti meister Kristjan Tamm, kes kohtus prantslase Paul Valsecchiga. Vaatamata sellele, et mõlemad on momendil maailma edetabelis lähestikku, võis favoriidiks pidada Kristjan Tamme, kelle kontos ka kaks ITF-i tiitlit. Võrdset mängu jaguski vaid esimeses setis, mille Tamm võitis 6:4. Põhiprobleemiks oli Tammel vast esimese servi õnnestumine ja võib-olla teatav kramplikkus, ent ta sai lõpuks olulistel hetkedel hästi hakkama. Teises setis pandi jõuvahekord konkreetselt paika ja eestlane võitis selle juba veenvalt 6:1.

Teise eestlasena saavutas väärt võidu Robin Parts, kes päästis soomlase Iiro Vasa vastu teise seti kiires lõppmängus koguni kolm matšpalli! See oli eriti magus, kui arvestada, et esimene sett läks siiski üsna kindlalt 6:2 soomlasele ja Parts tuli välja kaotusseisust 1:4. Teise seti kiire lõppmängu võitis Parts lõpuks 9:7. Otsustavas setis oli Vasa ilmselgelt närviline, Parts seevastu jätkas sama taktikaga, käis palju võrgus ja vältis lihtvigu – 6:3. Kogu tulemus seega 2:6, 7:6(7), 6:3.

Kolmandana oli võidukas Siim Troost. Temal läks kõige kergemini. Ligemale tund aega kestnud kohtumises alistas ta prantslase Maxime Dubouchi 6:1, 6:1.

Johannes Seeman andis korraliku lahingu neljandana asetatud Poola tennisistile Shymon Kielanile. Peale ühepoolset avaseti kaotust 1:6, suutis teises setis Seeman ajada punktid lühemaks ja Kielani liikumine muutus loiumaks. Murdehetk oli seisul 3:3, kus Seeman päästis murdepallid ja võitis lõpuks teise seti 6:3. Paraku ei jätkunud tal püssirohtu otsustavaks setiks, mille ta kaotas analoogselt esimesele setile 1:6.

Paarismängus pääsesid ainsana kaheksa tugevama hulka Eesti meistrid Alexander Georg Mändma ja Robin Parts, kes alistasid Ukraina dueti Nikita Alosha/Oleksandr Chernov 6:1, 7:5.

Tulemused leiad siit.

scroll to top