Kiki Bertens jäi Brisbane’is alla Naomi Osakale

Naomi Osaka mängimas veerandfinaali. / Foto: EPA/Scanpix

Neljapäeval väga tasavägise mängu järel Anett Kontaveiti võitnud Kiki Bertens (Holland, 6) pidi Brisbane’i turniiri veerandfinaalis siiski alla vanduma Naomi Osakale (Jaapan, 3) 3:6, 6:3, 3:6.

Mängus oli vähe servimurdeid (Osaka kolm, Bertens kaks) ning hollandlanna põrutas koguni 12 ässa (Anetti vastu kümme), aga sellest jäi väheseks. Küll on aga Bertens kogunud päris palju raha Austraalia metsapõlengute vastu võitlemiseks, sest WTA annetab iga mängija ässa pealt raha tuletõrjujaile. Eks ka Anettil oli siin korralik panus – kahe kohtumisega 11 ässa.

Tänase veerandfinaali olulisim hetk oli vast otsustava seti esimene geim, kus Bertensil oli Osaka servil neli murdepalli. Kuid need jäid kasutamata ja lõpuks tegi seti ainsa murde Osaka seisul 3:2.

Teistes veerandfinaalides võitis Madison Keys (USA, 8) Danielle Collinsi (USA) 6:4, 6:1, Petra Kvitova (Tšehhi, 6) Jennifer Brady (USA) 6:4, 6:2 ja Karolina Pliškova (Tšehhi, 2) Alison Riske (USA) 7:6, 6:3. Poolfinaalides kohtuvad Kvitova – Keys ja Osaka – Pliškova. Sealjuures otsustab Osaka ja Pliškova mäng, kumb neist saab Australian Openil teise ja kumb kolmanda asetuse.