fbpx
Close

Kes saab pärast Australian Openit maailma esireketiks?

Naomi Osaka on praegu WTA edetabelis neljas, aga tal on päris head šansid tõusta maailma esireketiks pärast Australian Openit. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma esireketitena alustavad esmaspäeval aasta esimest slämmiturniiri Australian Openit Novak Djokovic (Serbia) ja Simona Halep (Rumeenia). On väga suur tõenäosus, et Djokovic selle tiitli ka säilitab.

Kuna Djokovic langes mullu Austraalias välja juba 4. ringis ehk kaheksandikfinaalis kaotusega korealasele Hyeon Chungile, siis tal palju punkte siit kaitsta polegi. Kui serblane jõuaks taas 4. ringi, säilitaks ta igal juhul esireketi tiitli – olenemata, millise tulemuse saavutavad rivaalid.

Kui Djokovic langeb välja varem, võib temalt esireketi tiitli võtta ainult hispaanlane Rafael Nadal, aga seda ainult juhul, kui tuleb turniiri võitjaks. Nii lihtne see ongi – Djokovici võimalus kaotada esireketi nimetus on seega üliväike.

Naistel on aga seis palju keerulisem. Pärast eelmise aasta tulemuste mahavõtmist, mille järel Halep kaotab oma mullused 1300 punkti, võrdsustub pisut seis maailma edetabelis. Kuna naistel on edetabel seejärel märgatavalt ühtlasem kui meestel, siis on võimalusi paljudel.

Toome siin välja ainult tulemused, mida iga esireketiks pürgiv naistennisist peab VÄHEMALT saavutama, et üldse omada võimalust esireketiks saada. Nii piisaks Sloane Stephensile (USA) ja Naomi Osakale (Jaapan) pääsust veerandfinaali, Angelique Kerber (Saksamaa) ja Petra Kvitova (Tšehhi) peavad jõudma vähemalt poolfinaali, Elina Svitolina (Ukraina), Kiki Bertens (Holland) ja Karolina Pliškova (Tšehhi) finaali ning Caroline Wozniacki (Taani) ja Arina Sabalenka (Valgevene) peavad võitma.

Loomulikult on siin kümneid erinevaid variante – näiteks, mis saab, kui mitu nimetatud mängijat üheaegselt selle tähiseni jõuavad? Ning millise tulemuse peab saavutama Halep, et sel juhul ikkagi esireketi tiitel säilitada? Kuna variante on liiga palju, siis ei olegi neid välja arvutatud, vaid fakt on lihtsalt see, et kümnel erineval naistennisistil on teoreetiliselt võimalik olla pärast Australian Openit esireket.

Küsimus võib tekkida ka selles, et miks praegune maailma kolmas reket Wozniacki peaks võitma, et saada esireketiks. Aga nimelt on olukord selline, et kui eelmise aasta punktid võetaks enne turniiri maha, oleks Wozniacki edetabelis alles üheksas, sest mullu ta ju võitis Melbourne’is.

Teadmiseks tennisesõpradele, et on olemas selline veebikülg, kus te saate naiste edetabelit näha jooksva seisuga. Sellel veebiküljel võetakse mängijate punktid maha juba enne turniiri, et pilt oleks selgem. Hetkel on siiski kõigi mullused punktid alles, sest selle nädala turniirid alles käivad ja need tuleb ka arvesse võtta. Kuid pühapäeval on kindlasti antud tabel ilma mulluste Australian Openi punktideta. Sarnane veebikülg on ka ATP edetabelil, kuid seal ei ole hetkel nii segast seisu.

Samalt veebiküljelt saate alates pühapäevast ka näha, kuhu võib tõusta Anett Kontaveit, kes praegu asub 20. kohal ja jääb kindlasti sellele kohale ka nädala alguseks. Kuid tema maksimaalsed punktid slämmivõidu korral veel ei näita, millisele kohale ta täpselt tõuseb, sest see sõltub ka temast eespool asuvate mängijate tulemusest. Kuid vähemalt saab arvutada kõrgeima võimaliku koha.

scroll to top