Kenneth Raisma võitis jälle dramaatiliselt ja jõudis Prantsusmaal veerandfinaali!

Kenneth Raisma Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Sarregueminesi (Prantsusmaa) 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril võitis Kenneth Raisma teist ringi järjest maratonmängu ja jõudis veerandfinaali.

Esimeses ringis oli Raisma enne võitmist päästnud kolm matšpalli. Seekord mängis ta ise korraks hea seisu maha, aga õnneks ikkagi võitis. Sealjuures oli Raisma vastane lucky loser’ina põhiturniirile pääsenud Robert Strombachs (Saksamaa), kes just eestlaselt saadud kaotuse tõttu esialgu põhitabelist välja jäi. Tookord olid Raisma võidunumbrid 6:4, 6:1, aga täna ei olnud selline tulemus ligilähedalgi.

Esimese seti võitis Raismast edetabelis ligi kolmsada kohta kõrgemal (vastavalt 953. ja 664.) asunud sakslane 6:4, kui oli murdnud eestlase servi seisul 4:4. Teises setis oli Raismal kasutada murdepalle nii seisul 2:1 kui ka 3:2, aga lõpuks murdis Kenneth just siis, kui vastasel enam ei jäänudki võimalust vastata – seisul 5:4.

Otsustavas setis selgus, et just sellist murret oligi Raismale vaja, sest kui ta nüüd murdis seisul 3:2 väga pika geimi järel neljandalt murdepallilt, siis tegi Strombachs selle kohe tagasi ja viik 4:4 oli taas majas. Jõuti tie-break’i, kus Raisma kaotas esimese punkti oma servil, aga siis võttis kaks vastase pallingul. Kenneth püsis minimurdega peal seisuni 6:5 (enne oli veel 6:3 vastase kahel pallingul), kui ta oma servipunkti ikkagi kaotas. Kasutamata jäi ka 7:6 vastase servil, aga uus murre seisuks 8:7 tõi järgmise serviga võidu!

Kui Kennethi eelmine mäng kestis 2 tundi ja 47 minutit, siis tänane 2:40. Kui palju on veel Eesti tennisistil võhma varuks? Ent kui enne kirjutada tänasest statistikast, siis serviässade seis 13:0 aitas Raismad päris tugevalt. Ta tegi küll rohkem ka topeltvigu, aga 4:2 oli märksa väiksem vahe. Strombachs lõi esimest servi sisse täpsemalt (67% vs 55%) ja esimese pallingu punkte võideti võrdselt 73%. Paremuse kallutas seega Kennethi kasuks edu teise pallingu punktide võitmisel – 62% vs 49%. Murdepalle realiseeris Raisma 10st 2 ja Strombachs 7st 2.

Veerandfinaalis kohtub Raisma kolmandana asetatud Antoine Escoffier’ga (Prantsusmaa, ATP 385.), kes mängis täna ka pisut üle kahe tunni, aga esimese matšis pääses kiiremini. 28-aastane Escoffier on võitnud 9 ITF-i turniiri, neist ühe 25-tuhandelise.