Kenneth Raisma teenis pingelises mängus raske võidu

– Kenneth Raisma / Foto: Toomas Kuum

Kenneth Raisma alustas Tšernomorski (Ukraina) 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri 6:7, 6:1, 6:3 võiduga Gleb Baklanovi (Ukraina) üle. Mäng kestis 2 tundi ja 22 minutit.

Kuigi Baklanovil ei ole ATP edetabelikohta, on tegemist tulevikulootusega (sündinud 2001), kelle tase on tavaliselt kõrgem kui tema ranking (antud juhul selle puudumine) näitab. Ehkki mängu lõpp näib numbriliselt kindlana, oli Raismal tegelikult otsustavas setis vaja päris kõva võitlust, et matš enda kasuks kallutada.

Probleemi tekitas Raismale tõsiasi, et pärast vastase pallingu murdmist andis ta kolmel juhul kohe järgmises geimis murde tagasi. Esimeses setis juhtus see seisudel 4:3 ja 4:4 ning tie-breaki Kenneth kaotas 4:7. Teises setis läks Raisma taas murdega ette 3:1 ja seekord suutis vastase mitmele murdepallile vaatamata järgmist geimi hoida ja sellega ka kindlalt seti võiduni marssida. Kuid otsustavas setis tuli vastane kaks korda järele, kuni pärast kolmandat murret seisuks 4:3 päästis Raisma järgmises geimis kaks murdepalli ja alles nüüd võis natuke kergemalt hingata. Seisul 5:3 lõpetas veel üks pallingumurre mängu.

Raisma võitis 13st murdepallist 7 ja Baklanov 12st 3 – eks siin peitubki edu võti. Vaatamata mõnele nõrgemale hetkele oli Raisma kõige otsustavamates geimides siiski kindel. Serv aga polnud täna kiita – mitte ühtki ässa, 7 topeltviga ja esimene serv õnnestus 54%. Vastasel olid siin näitajad paremad, aga vahe tuli sisse hoopis sellest, et Raisma võitis esimeselt pallingult 63 ja Baklanov ainult 48% punktidest.

Võib arvata, et Raisma peab teises ringis Artjom Smirnovi (Ukraina, 4. asetus, ATP 702.) alistamiseks paremini servima. Tuletame meelde, et Smirnov alistas augusti lõpul Irpini turniiri 2. ringis Jürgen Zoppi. Raisma viimane kohtumine Zoppiga lõppes Pärnus 7:6, 6:7, 2:6.

Tõenäoliselt kohtuvad Raisma ja Smirnov neljapäeval, sest homme peetakse veel esimese ringi mänge.