fbpx
Close

Kenneth Raisma teenis Bulgaarias väärt võidu

– Kenneth Raisma / Foto: Igor Pissarev

Kenneth Raisma, kes pääses Plovdivi 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniirile kvalifikatsiooni kaudu, alistas põhiturniiri esimeses ringis kuuendana asetatud Cristian Rodriguezi (Kolumbia) 7:5, 6:1.

Kolumblane asub ATP edetabelis 544. ja ITF World Tennis Touri edetabelis 219. kohal, aga Raisma kuulub vaid ITF-i edetabelisse ning on praegu alles 979. kohal. Tõsi, eks me teame, et Raisma tegelik tase peaks olema tunduvalt kõrgem, sest kunagi oli ta ka ise ATP edetabelis 600. koha kandis ja mängis noorteklassis võrdselt nendega, kes on praegu maailma rankingu esimeses või teises sajas.

Raisma asus esimeses setis 5:2 juhtima, kuid vastane viigistas. Seisul 5:5 õnnestus Raismal aga uuesti ja seekord otsustavalt murda Rodriguezi palling. Teises setis oli seis veel 2:1, aga pärast seda loovutas Raisma nelja geimi jooksul vaid neli punkti.

Samas näitab statistika, et serviga on Raismal endiselt probleeme – 0 ässa, 7 topeltviga ja esimene palling õnnestus 51%. Vastasel olid kõik need numbrid paremad, aga see muidugi ei lugenud, sest punkte võitis Raisma näiteks esimeselt pallingult 75%, aga Rodriguez vaid 50%. Võib arvata, et Raismale lisasid kindlust ka napid võidud kvalifikatsioonis – eelmistel turniiridel oli ta just tasavägiseid mänge sageli kaotanud.

Teises ringis kohtub Raisma Lucas Poullainiga (Prantsusmaa, ITF 451.). Tõenäoliselt peetakse see mäng juba homme, sest muidu ei saaks turniir pühapäevaks läbi. Objektiivselt ei tohiks prantslane olla nii tugev kui Raisma tänane vastane, sest ajal, mil kehtis ainult ATP edetabel, ei kerkinud praegu 23-aastane tennisist kordagi 1000 parema sekka (kõrgeim koht 1119.).

scroll to top