fbpx
Close
PAF.ee

Kenneth Raisma pääses põhiturniirile, kuid võit ei tulnud kergelt

– Kenneth Raisma / Foto: Siim Semiskar

Kenneth Raisma (ITF 595.), kes oli Namangani 25 000 USD auhinnafondiga ITF World Tennis Touri kvalifikatsioonis esimesena asetatud, pääses põhiturniirile 6:3, 6:4 võiduga Shahbaaz Khani (India, ITF 1253.) üle.

Kui esimeses setis tagas servimurre seisul 2:1 Raismale võidu, siis teine sett oli närvilisem. Raisma juhtis 2:0 ja 4:2, kuid mõlemal korral hindu viigistas. Neis servigeimides, mis Raisma kaotas, tegi ta kaks topeltviga. Õnneks võitis Raisma seisul 4:4 kolmandalt murdepallilt uuesti Khani servigeimi. Ärevust oli aga veel, sest Raisma jäi oma pallingul 15:30 taha, kuid lõpetas kolme võiduka punktiga.

Raisma serv polnud veenev – 2 ässa, 6 topeltviga, esimene serv sisse 48%. Kuid esimeselt servilt võitis Raisma 76 ja vastane ainult 57% punktidest – nii vaekauss kalduski eestlase poolele. Ka teiselt pallingult teenis eestlane rohkem punkte – vastavalt 52 ja 42%.

Loosi tahtel sattus Raisma homses avaringi mängus kokku Aleksandr Vasilenkoga (Venemaa, ITF 402.). Juba varem pääses avaringi Daniil Glinka (1665.), kes sai korraldajatelt vabapääsme. Ta kohtub Manish Sureshkumariga (India, 586.) kolmapäeva esimeses kohtumises, kohe nende järel tulevad samale väljakule Raisma ja Vasilenko.

scroll to top