fbpx
Close
PAF.ee

Kenneth Raisma pääses Andižanis põhiturniirile

– Kenneth Raisma / Foto: Igor Pissarev

Kenneth Raisma (kvalifikatsiooni 2. asetus, ITF 601.) pääses Andižani 25 000 USD auhinnafondiga ITF World Tennis Touri võistlusel põhiturniirile, kuid Daniil Glinka (ITF 1665.) jäi kahjuks napilt välja.

Valikturniiri teises ja ühtlasi otsustavas ringis oli Eesti mängijate tulemus sarnane – mõlemad kaotasid avaseti ja võitsid üsna kindlalt teise – kuid otsustava pika tie-break’i Raisma võitis, Glinka aga kaotas. Kuid samas oli ka tie-break’i algus sarnane – mõlemad eestlased jäid suurelt taha.

Raisma alistas Usbekistani tulevikulootuse (sündinud 2002) Olimžon Nabijevi, kellel ITF-i edetabelikohta pole, 5:7, 6:3, 10:6. Esimeses setis jäi Raisma murdega taha, vastasel oli ka settpall seisul 5:4, 40:30, aga just nüüd eestlane võitis Nabijevi servigeimi. Paraku kaotas ta järgmises geimis oma servi nulliga ja nii läks sett ikkagi ära. Teise seti algul tehti kordamööda murdeid, kuid Raisma kaks ja Nabijev ühe. See edu jäi eestlasele püsima. Tie-break algas Raismale katastroofiliselt – ta jäi 1:5 taha. Aga nüüd võitis Kenneth seitse punkti järjest ja see spurt otsustaski mängu.

Tuleb siiski nentida, et Raisma ei servinud veenvalt: 2 ässa, 7 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 53. Kuna Raisma võitis esimeselt pallingult 76 ja teiselt 38% punktidest, olnuks paremat õnnestumisprotsenti vaja. Vastasel oli täpselt vastupidi – esimene serv õnnestus 72%, aga ta võitis sellelt vaid 54% punktidest. Murdepalle realiseerisid mõlemad 6st 4.

Glinka jäi alla valgevenelasele Aliaksandr Liaonenkale 4:6, 6:1, 7:10. Sellest on väga kahju, sest üldpunktidega jäi Glinka peale 61:51. Esimese seti otsustas vastase ainus murre seisul 1:1, teises vastas Glinka kahe murdega. Ka Glinka jäi tie-break’is taha 1:4, kuid välja sellest ei tulnud. Korra oli seis juba 3:8, siis suutis Glinka jõuda seisuni 7:8, aga kaotas kaks viimast punkti.

Selles mängus nähti päris kõva ässade paraadi: Glinka 8, Liaonenka 10, topeltvigu tegid nad vastavalt 2 ja 6. Eks siin peitub ka põhjus, miks selles mängus kokku ainult kolm servigeimi kaotati. Glinka statistikas on kummaline number see, et ta võitis esimeselt pallingult 66 ja teiselt 70% punktidest. Kui arvestada, et Glinka lõi 8 ässa, siis mängu jäänud esimese servi punktidest võitis Glinka ainult 24st 13 ehk napilt üle poole. Parandamise varu jäi, ehkki samas ei saa ju meie meest statistika osas kritiseerida, sest punkte võitis ta rohkem.

Põhiturniiri tabelit veel loositud pole, kuid halb on see, et kvalifikatsioonist edasipääsejad kohtuvad kohe ka 1., 2. ja 4. asetusega mängijaga. Seega on Raismal loosil 37,5% šansse, et ta satub kokku tugeva vastasega.

scroll to top