fbpx
Close

Kenneth Raisma naasis rahvusvahelisele areenile kaotusega

– Kenneth Raisma / Foto: Siim Semiskar

Oslo ITF World Tour Tennis 15,000 USD auhinnafondiga turniiril sõitsid kohale kolm Eesti tennisisti.

Turniiril omab üksikmängus esimest asetust eestlastele väga hästi tuttav soomlane Emil Ruusuvuori (ATP 407., ITF World Tour 106.). Eesti tennisistidest alustasid Daniil Glinka (ITF World Tour 1705.) ja Kaur Kiur Saar (870.) turniiri kvalifikatsioonist ning kuuekuulise pausi järel rahvusvahelisele areenile naasnud Kenneth Raisma (586.) otse põhitabelist.

Nii Glinka kui Saar pidid mõruda pilli alla neelama. Glinka jäi kvalifikatsiooni avaringis alla 23-aastasele Patrik Hartmeierile (Šveits, 1033.) 4:6 6:3 10:2 ja Saar Marcus Manssonile (Rootsi, 2295.) 7:6(5) 4:6 11:9. Kahest vastasest pääses Mansson lõpuks ka põhitabelisse, Hartmeier mitte.

Põhitabeli avaringis oli Kenneth Raisma oponendiks 23-aastane prantslane Florian Lakat (569.). Edetabelikohad mõlemil väga lähestikku, mistõttu võis eeldada tasavägist mängu. Varem poldud teineteisega kohtutud. Lakati kontos seni mitu turniirivõitu paarismängus, sealhulgas ka ATP Challengerilt.

Raisma alustas mängu kõikuvalt, jäädes murdega taha 1:3. Seisul 3:4 õnnestus omakorda meie mehel vastase serv murda ja seda tempu seisul 6:5 korrata, mille tulemusena raske setivõit 7:5. Teises setis jäi Raisma taas 1:3 taha, ent erinevalt avasetist ei suutnud ta enam tagasimurret teha ja tulemuseks seti loovutus seisuga 4:6. Ja nii kummaline kui see ka ei tundu kordus sama stsenaarium ka otsustavas kolmandas setis. Paraku ka selles setis ei rabelenud Raisma kaotusseisust välja, kuigi mängu viimases geimis omas ta teatavaid võimalusi vahet vähendada. Lakat lõi mängus kümme ässa Raisma kolme vastu, topeltvigu tehti võrdselt viis. Suurim erinevus tuli sisse just esimese servi efektiivsuses – võidetud punktide protsent vastavalt 84-70 prantslase kasuks. Igal juhul valus kaotus Raismale. Võidu korral olnuks teises ringis igati jõukohane vastane, Markus Eriksson Rootsist.

Paarismängus meie mehed kaasa ei tee.

Turniiri info.

scroll to top