Kenneth Raisma kahes finaalis! (täiendatud)

– Kenneth Raisma / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kenneth Raisma jõudis Monastiris (Tuneesia) 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril finaali ja sihib pärast nelja-aastast vaheaega oma teist võitu ITF-i täiskasvanute tasemel Õhtupoolikul jõudis ta koo Kristjan Tammega finaali ka paarismängus!

Mängus, mis algul tundus tulevat kindlalt Raismale, aga teises setis tasavägiseks muutus, võitis eestlane ATP 618. reketi Tomaš Lipovšek Puchesi (Sloveenia) 6:1, 7:6. Esimeses setis võitis Raisma kõik neli vastase servigeimi! Seisul 3:0 tuli lühike vihmapaus, mille järel Raisma loovutas oma servigeimi, aga võttis siis ikkagi kaks vastase oma ja lõpetas seti kõigest 31 minutiga.

Ent teises setis hakkas 27-aastane Lipovšek Puches servima paremini. Enam ei saanud Raisma murdepallegi, aga seisul 3:3 ta oma servigeimi kaotas. Õnneks siis, kui oli viimane võimalus sett päästa ehk seisul 4:5, suutis Raisma murde tagasi võita. Ta oli ees 40:15, aga lõpuks võitis geimi alles neljandal murdepallil.

Nii jõuti tie-break’i, kus Raisma polnud kordagi taga. Vastase parim seis oli 2:2, aga siis võitis Raisma punkti oma pallingul ja kaks vastase omal. Sellega oli sisuliselt mäng tehtud, Raisma võitis tie-break’i 7:3.

Raisma ei löönud täna ühtki ässa ja tegi kaks topeltviga, kuid esimene palling õnnestus koguni 76-protsendiliselt, mis on parem näitaja kui eelmistes mängudes. Esimeselt pallingult võitis Raisma 62%, aga teiselt servilt 64% punktidest, mis kokkuvõttes ületas vastase näitajad (63 ja 23%). Seega küll mängu nägemata võime oletada, et eelkõige tõi Raismale edu sloveeni teise pallingu edukas ründamine. Esimeses setis võitis sloveen oma servil 24st punktist ainult 6 (25%), sealhulgas teisel servil 10st 1.

Pühapäevases finaalis kohtub Raisma teisena asetatud 21-aastase Ergi Kirkiniga (Türgi), kes asub ATP edetabelis 509. kohal. Kirkin on varem võitnud kaks ITF-i turniiri, mõlemad eelmisel aastal kodumaal Antalyas. Raisma on seni ainsa ITF-i turniiri võitnud samuti kodus, 2016. aasta oktoobris Paf Openil Tartus, kus ta finaalis alistas Vladimir Ivanovi.

Paar tundi pärast poolfinaali lõppu asus Raisma koos Kristjan Tammega mängima paarismängu veerandfinaali, mis kujnes väga põnevaks. Eestlased võitsid Gabriel Roveri Sidney (Brasiilia) ja Mattias Zukase (Argentiina) vastu esimese seti 6:2 ja alustasid teist setti murdega. Ent vastased viigistasid seisuks 2:2 ja tegid otsustava murde seisul 6:5, millega sett oli läbi.

Järgnes pikk tie-break, kus kumbki ei saanud suurt edu. Raisma ja Tamm juhtisid 2:0, jäid siis taha 2:3 ja 3:4, aga said uuesti ette 7:4. Vastased viigistasid 7:7, kuid lõpuspurdi tegid ikkagi eestlased, kes võitsid 10:8 ehk siis kogu kohtumise 6:2, 5:7, 10:8.

Veel umbes poolteist tundi puhkust ja siis järgnes poolfinaal, kus meie mehed said juba kergemini hakkama, kui võitsid 6:1, 6:4 Itaalia paari Luca Giacomini/Luca Potenza. Tõsi, vastastel oli koguni kuus murdepalli, aga ühtki neist nad ei realiseerinud. Seevastu Raisma ja Tamm kasutasid 5st murdepallist 3. Finaalis kohtub Eesti paar kodus mängivate tuneeslaste Anis Ghorbeli ja Aziz Ouakaa’ga, kes on asetatud neljandana.

Raismal tuleb nüüd kolme päeva jooksul pidada koguni seitse mängu! Reedel oli tal kaks üksikmängu, täna üksikmäng ja kaks paarismängu, homme mõlema mänguliigi finaal. Meenutame, et kuu aega tagasi jäi Raisma turniir Sarregueminesis (Prantsusmaa) pooleli koroonavooruse tõttu, kui eestlane oli seal jõudnud veerandfinaali. Raisma praegust hoogu vaadates võib isegi spekuleerida, et ehk jõudnuks ta sealgi finaali. Samas aga kaotas Raisma vahepeal Paf Openi avaringis, kuid ta kohtus seal esimesena asetatud Patrik Niklas-Salmineniga (Soome).

Võrdluseks: Raisma üksikmängu finaalivastane Kirkin “pääses” täna kergemalt, sest kaotas juba paarismängu veerandfinaalis. Nii et türklane läheb finaalile vastu ühe vähemmänguga.