fbpx
Close

Ken Ink ja Nikita Smirnov võitsid hõbemedali

– Nikita Smirnov / Foto: Erakogu

Eestil ei õnnestunud U14 klassi EM-võistlustel Mostis (Tšehhi) meistritiitlit võita, aga Ken Inki ja Nikita Smirnovi hõbemedal paarismängus on loomulikult hea saavutus.

Finaalis kohtusid eestlased kolmandana asetatud Tšehhi paariga Tomaš Krejci/Jakub Kusy, kes tulid läbi tõenäoliselt tugevamast tabelipoolest, kuid seda on muidugi võistlust nägemata raske hinnata. Neljandana asetatud Ink/Smirnov tegid viimase ürituse mängu võrdsustada teise seti algul, kui nad murdsid tagasi vastaste pallingu ja viigistasid 2:2. Kuid tšehhid murdsid uuesti ja võitsid 6:1, 6:3.

Muide, U14 EM-il läksid kõik esikohad Ida-Euroopasse, sest tüdrukute paarismängu võitsid ungarlannad, aga üksikmängu poistest Svit Suljic (Sloveenia) ja tüdrukutest Luna Vujovic (Serbia). Huvitav on märkida, et Tennis Europe U14 edetabelis on Suljic 47. (taga nii Inkist kui ka Smirnovist) ja Vujovic 28. kohal (taga Kiira Paškovist ja ühe koha võrra ees Nora Olivia Adamsonist). Ometi olid nad favoriidid, sest eelmisel nädalal toimunud Wimbledoni U14 kutsetega turniiri Vujovic võitis ja Suljic jõudis finaali. Kuid neil pole TE edetabelipunkte, sest on tänavu pidanud enne EM-i vaid ühe U14 turniiri – mõlemad osalesid jaanuaris maailma tugevaimal selle vanuseklassi turniiril Les Petits As. Kuid kumbki seda turniiri ei võitnud.

scroll to top