Kaia Kanepi suurepärased esitused Roland Garrosi slämmiturniiril on põhjustanud eufooriat tennisesõprade seas. Kunagi maailma TOP20 sekka kuulunud mängija näib vähemalt sama hea kui oma hiilgeaegadel.
“See võrdlus on täiesti kohane,” arvas treener Harri Neppi pärast Kaia tänast esitust. “Näiteks nägin täna, kuidas ta tõrjus eeskäega esimese kasti servi – see oli parem kui aastaid tagasi. Kaia oli väga motiveeritud ja nii mitmeidki lööke, mis omal ajal talle raskusi valmistasid, on ta nüüd õppinud paremini lööma.”
Neppi lisas, et vastasel Veronika Kudermetoval ei olnudki midagi muud teha kui riskida ja seetõttu eksida. “Kaia poolt tulid ju sellised pommtõrjed, et ta ei saanud kuidagi lõdvaks lasta. Kuigi ma nägin, kuidas Kudermetova mängis Caroline Wozniacki vastu ja tekkis väike kartus, et Kaia ei pruugi temast jagu saada. Aga Kaia oligi niivõrd hea, et poleks isegi osanud oodata. Müts maha Kaia ees!” kiitis Neppi, kes küll lisas, et järgmine vastane Petra Martic on omakorda veel ohtlikum. “Ta on väga hea kontramängija ja suudab tugevale ründemängule hästi vastata. Ning liigub väga hästi.”
Pariisis mängu jälginud Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint ütles, et kui kahe ajastu Kaiat võrrelda, siis nüüd on tegemist nagu vana hea veiniga, mis läheb aja jooksul paremaks. “Eelkõige on Kaia praegu stabiilsem ja rahulikum, mängib ühtlasemalt. Tema mäng on küpsem. Esimene serv töötas väga hästi. Tal oli ainult üks halvem hetk esimese seti lõpus, aga ülejäänud aja püsis ühtlaselt tugevana, samal ajal Kudermetova mäng kõikus üles-alla.”
Hint lisas, et parimate päevade (ehk siis parima edetabelikohaga) Kaia puhul oli ainult üks tegur parem, aga seegi tingitud objektiivsest reaalsusest ehk vanusest ja pikaajalisest karjäärist. “Omal ajal ei olnud tal nii palju riske, et kuidas keha vastu peab. Praegu tekitab küsimärke eelkõige tema füüsis,” ütles Hint.
Tenniseekspert Margus Uba rõhutas samuti Kaia rahulikkust ja stabiilsust. “Ta ei näita välja negatiivseid emotsioone, oskab kaotusseisudele adekvaatselt reageerida,” ütles Uba, aga lisas, et tema ei tahaks küll näiteks 2012. aasta Kaiat praegusega võrrelda. “Esiteks, peab vaatama ka vastaseid. Sel turniiril on Kaia saanud mängida tennisistidega, kes pole tulnud psühholoogiliselt toime. Kohati tundub, et Kaia on need võidud võtnud rutiinselt. Praegune tabel teeb mind ootusärevaks. Kaia on kuus korda jäänud pidama suure slämmi veerandfinaali, aga hetkeseis annab alust loota, et ehk teeb ta nüüd sealt sammu edasi.”