fbpx
Close
PAF.ee

Kapten Ekke Tiidemann võttis kokku: Vova oli Eesti koondise MVP!

– Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Täna Ateenas lõppenud Davis Cupi III grupi Euroopa tsooni turniirile saab Eesti koondise kapten-treener Ekke Tiidemann vaadata tagasi rahuliku südamega, sest ülesanne täideti ja ka Lätit võideti.

Teatavasti oli Eestil loosiga omajagu õnne, et kokku mindi Põhja-Makedoonia ja Montenegroga. “Ei saa öelda, et kumbki matš siiski kergelt meile tuli. Montenegro vastu läks kaks kohtumist kolmandasse setti ja Makedoonia esinumbri vastu oli Jürgen murdega taga,” meenutas Tiidemann ja lisas: “2:1 võit Läti üle oli hea tulemus, sest tegelikult peaks nende esinumber Martins Podzus olema tugevam, kui tema edetabelikoht näitab. Ta mängis täna Stefanos Tsitsipasega üsna võrdselt ja me kõik siin imestasime, miks ta ikka veel ITF-i turniire mängib ega lähe Challengeridel ennast proovile panema. Et Jürgen ja Kenneth võitsid paaris hästi kokku mänginud vendi Podzuseid, on ka hea tulemus.”

Et täna mängis Kristjan Tamm ühe seti võrdselt maailma 36. reketi Hubert Hurkacziga (Poola), oli samuti kiiduväärt. “Kristjani puhul on muidugi teada, et serv on tema suurim relv. Esimeses setis oli ta võib-olla veidi ärevuses, et nii kõva vastane, aga teises servis väga hästi ja nii tulidki peaaegu kõik oma pallingugeimid talle,” ütles Tiidemann.

Kõigi matšide peale kokku valis Tiidemann Eesti koondise MVP-ks (ehk kasulikem mängija) Vladimir Ivanovi. “Vova tegi oma ära ja võttis seal võidud, kus meeskonnal kõige rohkem vaja läks,” sõnas Tiidemann.

2020. aastal peab Eesti II grupi üleminekumängu, kusjuures vastane võib tulla ükskõik millisest maailmajaost. Võib-olla see ongi parem, sest Euroopa tiimid on keskmiselt ehk tugevamad kui mujal maailmas? “Praegu ma ei tahaks selle kohta midagi konkreetset arvata,” ütles Tiidemann. “Endiselt pole teada kõikide võimalike vastaste nimekiri ja see, mille alusel paaride loosimine toimub. Nii ei saa praegu mingit hinnangut anda.”

scroll to top