fbpx
Close

Eesti meeskond lõpetas Davis Cupi turniiri teise kohaga

– Kristjan Tamm tegi täna Ateenas selle turniiri debüüdi. / Foto: Toomas Kuum

Ateenas lõppes laupäeval Davise karikavõistluste III grupi Euroopa tsooni turniir, kus esikohamängus kaotas Eesti Poolale 0:2. Paarismängu otsustati mitte pidada.

Poola pani ka täna välja oma esisaja mängijad Hubert Hurkaczi (ATP 36.) ja Kamil Majchrzaki (84.), kelle vastu Eesti treener-kapten otsustas saata nooremad mängijad Kristjan Tamme ja Kenneth Raisma. Nagu eeldada võis, said poolakad võidu – esimeses mängus Majchrzak Raisma üle 6:0, 6:2 ja teises Hurkacz Tamme üle 6:1, 7:5.

Tamme teine sett väärib siiski kiidusõnu, sest seisuni 5:5 hoidis eestlane võrdsust üpris kindlalt, ainult esimeses geimis oli Hurkaczil kaks murdepalli. Aga seisul 5:5 tuntum mees siiski murdis servi ja tagas Poolale matšivõidu, mistõttu paarismäng jäigi pidamata. Alagrupis mängitakse seisul 2:0 alati lõpuni, sest mõningatel juhtudel võib võidutulemuse suurus otsustada edasipääseja, aga play-offis see suurt mõtet ei oma.

Igatahes on kindel, et 2020. aastal mängib Eesti II grupi üleminekumängu, kusjuures vastane ei pruugigi tulla Euroopast/Aafrikast, vaid järgmisest hooajast on II grupp ülemaailmne ning mitte enam jagatud tsoonideks.

scroll to top