fbpx
Close

Kapten Ekke Tiidemann: võit tuli isegi üle ootuste kergelt

– Ekke Tiidemann presiikonverentsil / Foto; Karl Toomsoo

Eesti ja Pacific Oceania ehk Vaikse ookeani väikesaarte koondise matš lõppes 4:0, sest pärast paarismängus võidu kindlustamist peeti veel ainult üks kohtumine.

Selles mängus võitis Vladimir Ivanov Matthew Stubbingsi 6:2, 6:2 ja vormistas lõppseisu.

Eesti koondise kapten-treener Ekke Tiidemann tunnistas, et läks üle ootuste hästi. “3:0 seis pärast paarismängu oli selline, mida ei oleks oodanud. Eks lootsime muidugi, aga pigem oli kahtlusi,” võttis Tiidemann kokku. Kaptenil õnnestus ka esimesel päeval hea valik, kui ta pani vastaste esireketi Colin Sinclairi vastu Mark Lajali. “Otsustasin nii treeningute kui ka meeste eelnevate mängude põhjal. Asi oli selles, et Lajal oli turniiridel mänginud sama edetabelikohaga vastastega võrdseid mänge, aga neid edukalt lõpetada ei suutnud. Lootsin, et koduseinte ja kapteni õpetussõnade toel ta nüüd suudab ja sellega läkski kümnesse.”

Paarismängu võidu kohta ütles Tiidemann: “Vastased alustasid üllatavalt hästi. Kuid tegime servigeimides väikeseid muutusi. Hakkasime kogenud Baudinet’ poolele lööma natuke pehmemalt, sest ta tõrjus kiireid palle õnnestunult. Muutsime ka mängu agressiivsemaks, Kenneth hakkas võrgus hästi vahele minema. Võti oli ikkagi servi hoidmine. Kui muutusime oma pallingul kindlamaks, oli ka murdeid lihtsam teha.”

Eriti kergelt tulid Eestile geimivõidud Raisma servidel. “Jah, nad said vist minu servil kokku kaks-kolm punkti. Senised mängud on näidanud, et kui suudan hästi servida, siis paarismängus saame minu geimid kätte,” ütles Raisma. Ta lisas, et ka variant, kus Zopp servib ja tema on võrgus, on treeningutel hästi toiminud ja teises setis enam neis geimides probleeme polnud.

Raisma ei ole viimasel ajal ITF-i turniiridel osalenud, kuid mängupraktikat tal jätkub. “Aasta algul mängisin Saksamaa klubis isegi poolteist kuud ja meie tiim võitis selle liiga ära,” ütles Raisma. “Tänu finaalipääsule saingi pikemalt mängida, aga üldiselt ei ole seal talvine liiga nii tugev kui suvine. Kahjuks ei ole tulnud sellist tunnet, et läheks nüüd üksi mitmeks nädalaks kuhugi võistlema. Aga ma ei ole veel nii vana, et ei võiks tuurile naasta.”

scroll to top