fbpx
Close

Eesti võitis paarismängu ja tagas Davis Cupi matšil üldvõidu

– Kenneth Raisma / Foto: Igor Pissarev/ETL

Jürgen Zopp ja Kenneth Raisma said hakkama veidi rohkem kui tunniga, et alistada 6:4, 6:2 Pacific Oceania võistkonna paari Brett Baudinet/Colin Sinclair. Sellega läks Eesti matšis ette 3:0 ja kindlustas üldvõidu.

Võib-olla Eesti paari algus ei olnud kõige kindlam, sest Zoppi servil oli vastastel ka murdepall, aga meie duo murdis siiski esimesena seisuks 3:2. Kuid Okeaania meestel õnnestus nüüd ikkagi Zoppi serv ära võtta ja viigistada. Veel oli Okeaania ees 4:3, aga edaspidi valitsesid kindlalt eestlased. Meie paar oli ühtlasem – kui esimeses setis hiilgas imeliste löökidega Raisma, siis teise seti algedule pani aluse peamiselt Zopp. Vastastel oli see nõrk külg, et Sinclair servis pisut halvemini, aga samas oli Baudinet võrgus ebakindlam, eriti madalate lendpallide mängimisel. Nii hakkas just Sinclair servigeime kaotama ja esimese seti lõpus võtsid eestlased rema pallingu ära isegi 0:30 kaotusseisult.

Pärast seda oli Eesti paari ülekaal selge, teise seti algul murti pikas geimis kolmandalt murdepallilt ka Baudinet’ serv ja siis läks külalistel kõik allamäge seisuni 4:0. Lõpus mõlemad pooled hoidsid kindlalt servi ja sellest piisas eestlastele.

Eesti paar servis hästi, nad lõid 4 ässa ja tegid ainult ühe topeltvea, esimese servi õnnestumisprotsent oli 73. Just see ongi paarismängus tähtis – siin ei ole vaja lüüa liiga kõvasti, vaid stabiiselt ja täpselt. Vastased tegid neli topeltviga ja said esimest servi sisse 67%.

Kaks mängu on Davis Cupi Maailmaliiga II grupi mängus veel pidada, kuid Eesti on kindlustanud sellesse gruppi püsimajäämise. Kui võidetakse ka järgmine matš, on võimalus tõusta I gruppi.

scroll to top