Kaks üllatust Wimbledoni naiste üksikmängus: Bertens ja Bencic langesid välja

Alison Riske. / Foto: AP/Scanpix

Wimbledoni tenniseturniiri 3. ringi laupäevastes mängudes oli rohkem üllatusi naiste üksikmängus, kus välja langes ka Kaia Kanepi alistaja Belinda Bencic (Šveits, 13).

Bencic kaotas maailma 55. reketile Alison Riskele (USA) 6:4, 4:6, 4:6. Otsustavas setis oli Bencic murdega peal, aga seisul 3:1 kaotas neli geimi järjest. Riske on siiski tuntud kui edukas muruväljakute mängija ja teda võis pidada üllatusvõimeliseks. Esikümne mängijaist langesid täna välja kaks – Kiki Bertens (Holland, 4) ja Sloane Stephens (USA, 9). Bertens jäi alla Barbora Strycovale (Tšehhi, WTA 54.) 5:7, 1:6 ja Stephens Johanna Kontale (Suurbritannia, 19) 6:3, 4:6, 1:6. Kuid seda viimast tulemust oleks vale lugeda üllatuseks, sest Konta on 2017. aasta Wimbledoni poolfinalist, aga Stephens jõudis siin 2013. aastal veerandfinaali, ent hiljem mitte kordagi 3. ringist kaugemale.

Peamised favoriidid tabeli ülemisest poolest siiski jätkavad: Ashleigh Barty (Austraalia, 1), Petra Kvitova (Tšehhi, 6) ja Serena Williams (USA, 11). Oodata on Barty ja Williamsi veerandfinaali, mis on iseenesest väga intrigeeriv – kauaaegne esireket praeguse esireketi vastu.

Meeste poolel suuremaid üllatusi polnud, sest esikümne mehed said kindlalt edasi. Võinuks arvata, et Rafael Nadalil (Hispaania, 3) ei ole lihtne alistada Jo-Wilfried Tsongat (Prantsusmaa, ATP 72.), aga ta võitis 6:2, 6:3, 6:2. Roger Federer (Šveits, 2) ei loovutanud ka settigi, kui alistas Lucas Pouille’ (Prantsusmaa, 27) 7:5, 6:2, 7:6. Edasi pääses ka Kei Nishikori (Jaapan, 8).