Kaks üllatajat pääses Zhuhai Elite Trophy poolfinaali

Karolina Muchova. / Foto: AFP/Scanpix

Reedel lõppesid Zhuhai Elite Trophy turniiril alagrupimängud ja selgusid neli poolfinalisti, kelle hulka jõudis ka vabapääsmega turniirile kutsutud Saisai Zheng (Hiina, WTA 40.).

Meenutame, et eelmisel hooajal mängis samal turniiril ka Anett Kontaveit, kelle saldoks jäi alagrupis kolmesetiline võit ja kahesetiline kaotus, mis jättis eestlanna “surnud ringi” (kõigil üks võit) tõttu kolme naise hulgas viimaseks. Mullu mängiti ka üks alagrupp, kus kolm naist said võrdselt kahesetilise võidu ja kaotuse ning üks geim otsustas tulemuse praeguse maailma esireketi Ashleigh Barty (Austraalia) kasuks. Hiljem Barty võitiski turniiri.

Tänavu ajalugu kordus Orhidee alagrupis, kus võrdselt kolm võitu (ja kõigil settide vahe 2:2) kogusid Madison Keys (USA), Petra Martic (Horvaatia) ja Zheng. Tänases otsustavas mängus võitis Martic Zhengi 6:4, 6:3, aga üks geim jäi puudu. Nimelt oli Zheng alistanud Keysi 6:4, 6:2 ja Keys Martici 6:3, 6:4. Seega geimidega seis selline: Zheng +1, Martic 0 ja Keys -1. Martic juhtis täna vastase pallingul 6:4, 4:2, 40:15. Oleks horvaaditar saanud murde kätte, piisanuks talle oma servigeimi võitmisest, et poolfinaali pääseda.

Teistes alagruppides otsustas esikoha seni ühe võidu teeninud mängijate omavaheline kohtumine. Juba neljapäeval kindlustas edasipääsu Zhuhai turniiri kõrgeima asetusega mängija Kiki Bertens (Holland, WTA 10.), täna lisandusid Arina Sabalenka (Valgevene, 14.) ja Karolina Muchova (Tšehhi, 26.). Muchova pääses turniirile koguni kuue edetabelis eespool olnud mängija (nende seas ka Kontaveit) loobumise tõttu erinevatel põhjustel. Täna alistas tšehhitar otsustavas mängus Kameelia alagrupi favoriidiks peetud Sofia Kenini (USA, 12.) 6:4, 4:6, 6:3.

Poolfinaalides kohtuvad Bertens – Zheng ja Sabalenka – Muchova.

Muchova on maailma jooksvas edetabelis kerkinud juba 21. kohale ja turniiri võitmise korral saab temast 17. reket. Kontaveit säilitab 26. positsiooni, kui Zheng turniiri ei võida.