Kaia Kanepi võitis Madridis heitlikult kulgenud mängu

Kaia Kanepi harjutamas Tallinna Kalevi klubis. / Foto: Andres Kuum

Kaia Kanepi (WTA 79.) alustas Madridi turniiri kvalifikatsiooni edukalt, kui alistas Mandy Minella (Luksemburg, 100.) 6:4, 3:6, 6:2.

Mäng oli üsna heitlik, mõlemal olid oma paremad ja halvemad perioodid, kuid lõpu mängis Kanepi võimsalt, kui ta võitis järjest neli geimi, kaotades neis kokku vaid viis punkti.

Esimeses setis jäi Kaia murdega taha, kuid seisult 1:4 võitis viis geimi järjest. Tundus, et nüüd on edu kerge tulema, ent teine sett algas nii, et kuuest esimesest servigeimist lõppesid viis murdega. Ainsa korra suutis oma servi hoida Minella, kes juhtis 4:2 ja seda ühemurdelist edu ta ka lõpuni hoidis. Kolmandas setis sai Kaia 2:0 ette, aga vastane viigistas 2:2, kuni järgnes Eesti tennisisti edukas lõpuspurt.

Kanepil tuleb nüüd mängida Kristyna Pliškovaga (Tšehhi), kes on Kaiast maailma edetabelis kuus pügalat tagapool (85.). Nad on omavahel korra kohtunud, kuid see oli ammu – 2014. aasta sügisel Souli turniiril võitis Kanepi kolmes setis.