fbpx
Close

Kaia Kanepi võitis Cherbourgi ITF-i turniiri

– Kaia Kanepi / Foto: ETL

Cherbourgi naiste ITF-i 25,000 USD auhinnafondiga turniiril pidas Kaia Kanepi (WTA 109.) täna finaalkohtumise. Vaatamata ebakindlale mängu algusele sai Kanepi oma mootori õigel ajal käima ja võttis kokkuvõttes üsna kindla võidu. Turniirivõit tuli settigi loovutamata.

Kaia Kanepile (1) astus finaalis vastu 24-aastane Harriet Dart Suurbritanniast (WTA 154.), kes oli turniiril kuuenda asetusega. Parimal juhul, 1,5 aastat tagasi, seisis Dart maailma edetabelis 121. kohal. Omavahel kohtuti esimest korda. Kihlveokontorid hindasid Kanepi võidušansse mitu korda kõrgemaks. Muide, meie teine tippmängija Anett Kontaveit on Dartiga ka korra kohtunud. Seda eelmise aasta suvel ja siis oli Kontaveit kolmes setis parem.

Esimeses setis lasi Kanepi vastasel oma servi kaht puhku murda ja nii leidis ta end kaotussseisust 1:4, kusjuures selleks hetkeks õnnestus Kanepil võita vaid kümme punkti. Järgnevalt kõik muutus. Nüüd loovutas hoopis Kanepi Dartile vaid viis punkti (!), murdis kolmel korral briti pallingu ja viis seti võiduka lõpuni – 6:4.

Teine sett. Seisuni 4:4 hoidis Dart oma pallingut kergelt. Pikemaks venisid seti kolmas ja seitsmes geim Kanepi pallingul, kus Dartil oli kasutada ka üks murdepall. Teises setis teenis Kanepi esimesed murdepallid, mis olid ühtlasi ka matšpallid, just õigel hetkel, eduseisus 5:4. Kolmandal katsel sai Eesti teine reket oma tahtmise ja võitis teise seti sama tulemusega – 6:4.

Statistikat (Kanepi näitajad toodu esimesena): ässad 3-0, topeltvead 2-2, 1. servi õnnestumise protsent 57%-48% , 1. servilt võidetud punktid 72%-71%, 2. servilt võidetud punktid 52%-40%, murdeapallid realiseerimine 4/7-2/4, üldpunktid 69-57.

See oli Kanepile nelja WTA-tiitli kõrval arvult juba 16. esikoht ITF-i turniiridel. Sealjuures võitis Kaia oma esimese ITF-i turniiri rohkem kui 20 aastat tagasi (!) Tallinnas, 2000. aasta suvel. Aastani 2005 võitis Kanepi kuus ITF-i turniiri, siis hakkas peamiselt mängima WTA tasemel, kuid pärast mõõna langes ta 2010. aasta alguseks teise sajasse ja siis võitis ta ka kaks ITF-i turniiri. Ülejäänud kaheksa esikohta on Kaia saanud aastatel 2014-2020.

Cherbourgi turniiri tabeli leiad siit.

scroll to top
Inline
Inline