Kaia Kanepi teekond Cincinnati turniiril piirdus kvalifikatsiooniga

– Cincinnati / Foto: Pixabay

WTA Cincinnati turniir, mille põhitabeli mängud stardivad järgmisel nädalal, algas kvalifikatsiooni staadium ning siin lõi kaasa Kaia Kanepi.

Kaia Kanepi (WTA 72.) edetabelikoht ei garanteerinud Cincinnati turniiril otse pääsu põhitabelisse. Peab ütlema, et loosiga Kanepil ei vedanud, sest kogenud 33-aastane tšehhitar Barbora Strycova (31.) on igat pidi ebamugav vastane ja omas kvalifikatsioonis esimest asetust. Praktiliselt eakaaslased (Kanepi on aasta vanem) olid üllataval kombel seni kohtunud omavahel vaid ühel korral ja sedagi noorte klassis 2000. aastal! Siis võitis Kanepi, aga loomulikult ei omanud see fakt tänasel päeval enam mingit tähtsust.

Esimene sett oli ainulaadne, sest vastupidiselt naiste tennise tavale, ei tehtud ühtegi servimurret ja mis veel huvitavam, kummalgi tennisistil polnud ka ühtegi murdepalli! Nii jõuti kiiresse lõppmängu, kus Strycova oli kindlalt parem 7:3.

Teises setis juba nähti murdepalle, ent realiseeris neist ainsa seisul 3:2 Kaia Kanepi. Sett temale 6:3. Mängu saatus jäi kolmanda seti varasse.

Kolmandas setis jäi Kanepi kiirelt 0:2 taha, ent peagi oli seis taas viigis 2:2. Seisul 2:3 meie tennisisti kahjuks peeti mängu pikim geim, kus oli viis korda tasamäng ja Kanepil kasutada neli geimpalli, kuid ikkagi lasi ta Strycoval teisel katsel pallingu murda. See geim sisuliselt otsustaski 2 tundi ja 22 minutit kestnud matši saatuse. Kogu mäng tšehhitarile tulemusega 7:6(3) 3:6 6:3.

Strycova läheb nüüd kvalifikatsiooni otsustavas mängus vastamisi Eesti juurtega Rebecca Petersoniga, kes alistas Margarita Gasparyani (Venemaa) kahes setis.

Anett Kontaveit, kes on otse põhitabelis, kohtub avaringis endise maailma esireketi Angelique Kerberiga (Saksamaa).