fbpx
Close

Kaia Kanepi Portugalis esimesena asetatud, kaks Eesti mängijat langes kvalifikatsioonis välja

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Neli Eesti tennisisti osaleb sel nädalal ITF-i turniiridel, nende seas on ka maailma 114. reket Kaia Kanepi, kes on Caldas de Rainha (Portugal) 60 000 dollari auhinnafondiga turniiril asetatud esimesena.

Kanepi alustab turniiri kas homme või ülehomme, sest täna mängiti alles kvalifikatsiooni otsustavat ringi. Samuti on edetabelikohaga põhiturniirile pääsenud Kenneth Raisma, kes mängib Tšernomorskis (Ukraina) 15 000 dollari turniiril. Raisma esimene vastane on ilma edetabelikohata Gleb Baklanov, kes sai turniirile vabapääsme, aga 2. ringis tuleks eestlasel võidu korral tõenäoliselt kohtuda neljandana asetatud Artjom Smirnoviga (mõl. Ukraina, ATP 702.), kes neli nädalat tagasi võitis Irpinis Jürgen Zoppi.

Kuid välja langesid esmaspäeval Maria Lota Kaul ja Daniil Glinka, kes pidid alustama kvalifikatsioonist. Kaul mängis Brnos 25-tuhandelisel turniiril ja võitis esimeses ringis Martina Marusinova (Slovakkia) 6:1, 6:2, kuid kaotas tänases 2. ringis Nikola Tomanovale (Tšehhi), kes on WTA edetabeli 658. mängija. Kaulil veel WTA edetabelikohta pole.

Glinka mängis Stockholmis samuti 25-tuhandelisel turniiril ja kaotas Masi Sarpolale (Soome) 6:3, 4:6, 3:10. Sarpola on ATP edetabelis alles 1780. ja Glinkast (1208.) üsna selgelt taga. Glinka lõi koguni 10 ässa ja tegi 4 topeltviga, ent neist kolm väga halval hetkel. Eesti tennisist juhtis teises setis murdega, aga seisul 2:1 loovutas oma pallingugeimi kolme topeltvea tõttu. Sarpola tegi hiljem veel ühe murde ja võitis otsustava pika tie-break’i veenvalt. Sealjuures jäi Glinka mängu üldpunktidega peale 63:61.

scroll to top