fbpx
telia.ee

Kaia Kanepi pidi tunnistama Belinda Bencici paremust

Kaia Kanepi tänavusel Wimbledoni turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Vähemalt esimeses setis mängis Kaia Kanepi tunduvalt paremini kui avaringi kohtumises, aga vastane oli seekord teisest puust. Belinda Bencic (Šveits, 13) nõelas teravate tõrjete ja kõrge tempoga ning võitis 6:3, 6:1.

Esimeses setis jõudis Kaia enne murdeni ja läks juhtima 2:1, kuid kaotas järgmise servigeimi nulliga. Võitlust oli palju, kuid jäi mulje, et Kanepi pidi punktide võitmiseks märksa rohkem pingutama kui vastane. Muidugi peab Kaia tuhka pähe raputama 8 topeltvea eest, aga seekord võtab mängu kokku just pealkirjas öeldu, et ta pidi lihtsalt tunnistama vastase paremust.

Lõplik murdehetk oli kaheksandas geimis, kus Kaia oma pallingul juhtis 40:30 ja omas veel üht edu, aga Bencicil õnnestus võita tema servigeim. Nüüd ei saanud Kaia enam rohkem kui ühe geimi, kuid tõele au andes: mänginuks ta natuke paremini, olnuks lihtsalt kaotusseis veidi soliidsem.

On ju 20 äralööki ja 20 lihtviga Kaia poolt päris head numbrid maailma 13. reketi vastu. Kui siit võtta ära Kaia 4 ässa ja 8 topeltviga, jääb järele 16-12 ehk mängust isegi +4. Bencicil olid näitajad muidugi paremad – 22 äralööki ja ainult 13 lihtviga, aga see tõestab veelkord, et täna olnuks teda raske võita.

Üks asi veel: Kanepil õnnestus esimene serv vaid 47% (Bencic 62%) ja ta võitis esimeselt pallingult 75 ja teiselt 21% punktidest. Seega omanuks juba 10% võrra parem esimese servi õnnestumisprotsent suurt kaalu ja teinuks mängu tasavägisemaks, aga ilmselt poleks see ikka viinud Kaiat võiduni. Vaatame, kui kaugele Bencic jõuab, kuid 1/8 finaalis tuleb talle vastu ilmselt maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) ja see võib olla kaheksandikfinaalide kõige kõrgetasemelisem mäng.

balteco.com

See võib Sulle huvi pakkuda

Tennis Europe turniiridel jäid eestlased kahjuks esikohata

– Tennis / Foto: Pixabay Tennis Europe 3. kategooria turniiril Oslos, kus mängitakse nii U14 …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Inline
Inline