paf.com

Kaia Kanepi pidi tunnistama Belinda Bencici paremust

Kaia Kanepi tänavusel Wimbledoni turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Vähemalt esimeses setis mängis Kaia Kanepi tunduvalt paremini kui avaringi kohtumises, aga vastane oli seekord teisest puust. Belinda Bencic (Šveits, 13) nõelas teravate tõrjete ja kõrge tempoga ning võitis 6:3, 6:1.

Esimeses setis jõudis Kaia enne murdeni ja läks juhtima 2:1, kuid kaotas järgmise servigeimi nulliga. Võitlust oli palju, kuid jäi mulje, et Kanepi pidi punktide võitmiseks märksa rohkem pingutama kui vastane. Muidugi peab Kaia tuhka pähe raputama 8 topeltvea eest, aga seekord võtab mängu kokku just pealkirjas öeldu, et ta pidi lihtsalt tunnistama vastase paremust.

Lõplik murdehetk oli kaheksandas geimis, kus Kaia oma pallingul juhtis 40:30 ja omas veel üht edu, aga Bencicil õnnestus võita tema servigeim. Nüüd ei saanud Kaia enam rohkem kui ühe geimi, kuid tõele au andes: mänginuks ta natuke paremini, olnuks lihtsalt kaotusseis veidi soliidsem.

On ju 20 äralööki ja 20 lihtviga Kaia poolt päris head numbrid maailma 13. reketi vastu. Kui siit võtta ära Kaia 4 ässa ja 8 topeltviga, jääb järele 16-12 ehk mängust isegi +4. Bencicil olid näitajad muidugi paremad – 22 äralööki ja ainult 13 lihtviga, aga see tõestab veelkord, et täna olnuks teda raske võita.

Üks asi veel: Kanepil õnnestus esimene serv vaid 47% (Bencic 62%) ja ta võitis esimeselt pallingult 75 ja teiselt 21% punktidest. Seega omanuks juba 10% võrra parem esimese servi õnnestumisprotsent suurt kaalu ja teinuks mängu tasavägisemaks, aga ilmselt poleks see ikka viinud Kaiat võiduni. Vaatame, kui kaugele Bencic jõuab, kuid 1/8 finaalis tuleb talle vastu ilmselt maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) ja see võib olla kaheksandikfinaalide kõige kõrgetasemelisem mäng.