Kaia Kanepi päästis avaseti raskest seisust ja sammus teise ringi

– Kaia Kanepi / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kaia Kanepi (1) alustas Cherbourgis (Ptantsusmaa) 25 000 dollari auhinnafondiga turniiri 7:5, 6:1 võiduga maailma 239. reketi Harmony Tani (Prantusmaa) üle.

Tan tegi kaasa ka Prantsusmaa lahtiste põhiturniiril, kuhu ta pääses tänu vabapääsmele (wild card), kuid kaotas avaringis Darja Kasatkinale (Venemaa) 2:6, 1:6. Tänases mängus võitis Kaia avageimi, aga jäi siis taha 1:4, kui kaotas mitu tasavägist geimi. Tan juhtis seejärel oma servil 5:2, 40:0, kui Kanepi võitis 5 punkti järjest ja kokku järgmisest 19st punktist 17. See tähendas 6:5 edu. Viimane geim oli küll tasavägine, aga Tan ei realiseerinud nelja geimpalli ja Kaia võitis seti. Teises setis Tan enam vastupanu osutada ei suutnud.

Kaia lõi 3 ässa, tegi 4 topeltviga, sai esimest servi sisse ainult 51%, aga võitis esimese pallingu punktidest 74%. Kaia oli parem ka murdepallidel, temal 7st 6, vastasel 7st 3.

Cherbourgis mängitakse siseväljakutel kõvakattel. Kanepi järgmine vastane on veel üks prantslanna Amandine Hesse, kes praegu on maailma edetabelis 286., aga parimal nädalal aastal 2016 oli 154. Kanepi üritab praegu ITF-i turniiridelt punkte koguda, et pääseda Australian Openil otse põhiturniirile. Roland Garrosi turniiri ajal Eesti meediale antud intervjuus ütles Kanepi, et ei pruugi enam suures tennises jätkata, kui ta ei pääse slämmiturniiril põhitabelisse. Esialgu on see võimalus ikka olemas, sest 109. edetabelikohalt, kus Kaia on praegu, ei ole palju vaja tõusta, et otse Australian Openile saada.

Teisena on Cherbourgis asetatud ungarlanna Timea Babos (WTA 111.), kes võitis üleeile Pariisis slämmiturniiri paarismängus.