Kaia Kanepi jõudis põhiturniirist ühe võidu kaugusele

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 89.) alustas Miami turniiri kvalifikatsiooni 6:3, 6:3 võiduga Paula Badosa Giberti (Hispaania, 130.) üle ning vajab veel üht võitu põhiturniirile jõudmiseks.

Tund ja 4 minutit kestnud mängus oli Kaia kogu aeg juhtiv pool, vaid esimese geimi järel jäi ta 0:1 taha, aga pärast murret juhtis 3:1 ning enam kaotusseisu ei sattunud. Siiski teises setis tekkis korra ärev hetk, kui Kanepi lasi seisult 4:1 vastase järele 4:3. See oli siiski ainus pallingugeim, mille Kanepi täna kaotas. Ta murdis kohe tagasi ja võitis üsna veenvalt.

Servi näitajate poolest Kanepi polnudki vastasest üle. Eestlanna lõi 4 ässa ja tegi 3 topeltviga, vastane vastavalt 6 ja 2. Ka esimese servi õnnestumisprotsent oli Kanepil madalam – vastavalt 58 ja 63%. Punkte teenis Kaia esimeselt pallingult vaid pisut rohkem – 71 ja 66%. Aga kust siis vahe tuli? Teise servi punktidelt, mida Kanepi võitis 59 ja Badosa Gibert vaid 37%. Kaial õnnestus vastase teist pallingut survestada, aga hispaanlannal mitte.

– Miami turniiri infobänner / Foto: Jarno Rodenberg

Kanepi kohtub edasipääsu otsustavas mängus 25-aastase Timea Babosiga (Ungari, 105.), kes vaatamata praegusele edetabelikohale on võitnud 3 WTA turniiri ning olnud parimal ajal (2016 september) maailma 25. reket. Omavahel on nad korra kohtunud ning 2012. aastal võitis Kanepi Kopenhaageni turniiril väga napilt 7:5, 4:6, 7:6.

Viimasel ajal ei ole Babosil erilisi saavutusi üksikmängus ning suurel määral püsib praegunegi edetabelikoht vaid tänu sellele, et mullu aprilli algul jõudis ta Monterrey turniiril finaali. Varsti langevad needki punktid ära. Kuid Babosi alavormil on ka oma seletus – ta on viimasel neljal-viiel aastal olnud väga edukas paarismängus, kus ta on võitnud ühe slämmiturniiri ja jõudnud neljal finaali. Babosi peamine partner on neil edukatel võistlustel olnud prantslanna Kristina Mladenovic.